Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Podczas Światowego Dnia Pojazdów Elektrycznych Nissan rozpocznie przedsprzedaż w pełni elektrycznego modelu Ariya w Norwegii 
2021-09-01
Podczas Światowego Dnia Pojaz

Nissan kontynuuje kolejny rozdział swojej przygody z elektryfikacją. 9 września, w ramach obchodów Światowego Dnia Pojazdów Elektrycznych, rozpocznie się przedsprzedaż Nissana Ariya w Norwegii, która jest jednym z uznanych liderów w dziedzinie sprzedaży samochodów z napędem elektrycznym.


Gama modelu Ariya w Europie będzie obejmowała cztery wersje, które w pełni zaspokoją potrzeby klientów w zakresie zasięgu i osiągów. Dzięki całkowicie elektrycznemu napędowi Ariya oferuje ekscytujące wrażenia z jazdy samochodem bezemisyjnym dopasowane do różnych stylów życia.
 
Ariya z akumulatorem o pojemności 63 kWh i napędem na przednią oś będzie najlepszym wyborem dla tych, którzy wykorzystują samochód przede wszystkim do krótszych przejazdów w obszarach miejskich i podmiejskich. Dla rodzin planujących dłuższe trasy odpowiednia będzie Ariya z akumulatorem o pojemności 87 kWh, napędem na przednią oś i wydłużonym zasięgiem. Ariya e-4ORCE z napędem na cztery koła to połączenie zwiększonego zasięgu i komfortu jazdy dla każdego z pasażerów dzięki bardziej zrównoważonej mocy dostarczanej na wszystkie koła. Wreszcie Ariya e-4ORCE 87 kWh Performance to idealny wybór dla kierowców, którzy szukają wyjątkowych emocji związanych z wyższą mocą i zoptymalizowanym momentem obrotowym. Wszystkie cztery wersje modelu Ariya będą dostępne od chwili premiery latem 2022 roku.
 
„Cieszymy się, że przedsprzedaż naszego w pełni elektrycznego crossovera coupé rozpocznie się w tak szczególnym dniu. Nissan od ponad 10 lat jest liderem w dziedzinie elektryfikacji i nie możemy się doczekać, kiedy klienci będą wreszcie mogli zasiąść za kierownicą niecierpliwie wyczekiwanego modelu Ariya. Jesteśmy przekonani, że oprócz wysoce zaawansowanych technologii i osiągów, które dają wiele przyjemności z jazdy, nasi klienci znajdą w nim wiele rozwiązań, które pokochają” – powiedział Leon Dorssers, starszy wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży w regionie AMIEO.
 
Nissan Ariya z dwoma silnikami elektrycznymi i napędem na obie osie zostanie wyposażony w najbardziej zaawansowaną technologię kontroli napędu na cztery koła e-4ORCE. Jest ona owocem bogatych tradycji marki słynącej z opracowywania rozwiązań wspomagających jazdę w terenie, które odpowiednio zarządzając przekazaniem mocy oraz charakterystyką hamowania pozwalają kierowcy na większą swobodę jazdy po bezdrożach. Samochód precyzyjnie utrzymuje zadany tor jazdy na różnych nawierzchniach, pozwalając kierowcy zachować swój styl i sposób prowadzenia pojazdu.
 
 
 

Cztery wersje modelu Nissan Ariya dostępne w Europie

SPECYFIKACJA TECHNICZNA
NA RYNEK EUROPEJSKI

ARIYA (2WD)

ARIYA (4WD – e-4ORCE)

63 kWh

87 kWh

87 kWh

87 kWh Performance

Pojemność akumulatora
(szacunkowa pojemność akumulatora, ostateczne dane zostaną podane po zakończeniu procesu homologacji)
 

66 kWh
(nominalna)

 

63 kWh (użytkowa)

91 kWh
(nominalna)

 

87 kWh (użytkowa)

91 kWh
(nominalna)

 

87 kWh (użytkowa)

91 kWh
(nominalna)

 

87 kWh (użytkowa)

Moc

160 kW

178 kW

225 kW

290 kW

Moment obrotowy

300 Nm

300 Nm

600 Nm

600 Nm

Przyspieszenie

(od 0 do 100 km/h)

7,5 s

7,6 s

5,7 s

5,1 s

Maksymalna prędkość

160 km/h

160 km/h

200 km/h

200 km/h

Szacunkowy zasięg
(dane szacunkowe w cyklu mieszanym WLTP)

Do 360 km

Do 500 km

Do 460 km

Do 400 km

Maksymalna masa całkowita przyczepy

750 kg

1500 kg

Długość

4595 mm

Szerokość

1850 mm

Wysokość

1660 mm

Masa własna
(w zależności od wersji i poziomu wyposażenia)

1800 kg – 2300 kg

Rozstaw osi

2775 mm

Pojemność bagażnika

2WD: 468 l
4WD: 415 l

Typ ładowarki

Wtyczka CCS (dla modeli na rynek europejski)

Rozmiar obręczy kół
(przód i tył)

235/55 R19
255/45 R20 (dostępne w opcji)

 
 
Klienci z Norwegii mogą wejść na stronę Nissana i rozpocząć proces składania zamówień w ramach przedsprzedaży oraz poznać różne wersje modelu Ariya od 9 września. Przedsprzedaż na innych rynkach europejskich rozpocznie się w nadchodzących miesiącach, a w międzyczasie klienci mogą zgłosić swoje zainteresowanie rejestrując się tutaj.
 
Kierowcy będą mogli cieszyć się przyjemnością prowadzenia nowego Nissana Ariya latem 2022 roku, kiedy oficjalnie pojawi się w Europie.
 
Więcej informacji na temat naszych produktów, usług i zaangażowania na rzecz zrównoważonej mobilności znajdziesz na stronie www.nissan.pl. Zapraszamy także na nasze konta na Facebook, Instagram, Twitter i LinkedIn oraz do oglądania najnowszych materiałów wideo na YouTube.


Źródło: Nissan, Mototaraget

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze