Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Maximilian Gunther nowym kierowcą zespołu Nissan e.dams 
2021-09-08
Maximilian Gunther nowym kiero

Nissan e.dams ogłosił, że Maximilian Günther dołączy do zespołu jako nowy kierowca wyścigowy. Począwszy od ósmego sezonu Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA Guenther będzie partnerem Sébastiena Buemiego.


Niemiecki kierowca pokazał niesamowite umiejętności w swoich dotychczasowych startach w Formule E, odnosząc trzy zwycięstwa i raz plasując się na drugim stopniu podium. Wcześniej odnosił sukcesy w kategoriach juniorskich w różnych seriach wyścigowych, a w 2016 roku zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Europy FIA Formuły 3. Następnie startował w serii FIA Formuły 2, w której odnotował na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedno podium. W Formule E zadebiutował w 2018 r.
 
Maximilian Günther powiedział: „Jestem dumny, że mogę się stać częścią rodziny Nissan e.dams. Zespół stawia sobie bardzo ambitne cele w Mistrzostwach Świata ABB FIA Formuły E, a ja czuję się silnie zmotywowany, aby wnieść swój wkład w realizację tych dążeń. Możliwość startów w zespole fabrycznym jednego z największych producentów samochodów na świecie to dla mnie prawdziwy zaszczyt oraz kolejny wielki krok w mojej sportowej karierze. Nie mogę się doczekać tej ekscytującej przygody”.
 
Nissan z niecierpliwością oczekuje rozpoczęcia ósmego sezonu mistrzostw (2021/2022), który będzie już czwartym rokiem startów zespołu w Formule E. „Cieszymy się, że Maximilian wniesie do zespołu swoją pasję i zapał” – powiedział Tommaso Volpe, globalny dyrektor ds. sportów motorowych Nissana. „Ten młody kierowca odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w swoim debiutanckim sezonie w Formule E i został najmłodszym triumfatorem wyścigu w całej historii serii”.
 
„Z radością witam Maximiliana w wielkiej wyścigowej rodzinie Nissana” – powiedział Ashwani Gupta, dyrektor operacyjny w Nissan Motor Co., Ltd. „Maximilian, który ma na swoim koncie trzy zwycięstwa w wyścigach Formuły E, wnosi do zespołu duże doświadczenie. Jestem pewien, że bardzo szybko się zadomowi i odniesie sukces w stawce, w której na co dzień rywalizują jedni z najbardziej utalentowanych kierowców w sportach motorowych”.
 
Poprzez swoją obecność na torach Formuły E Nissan pragnie przybliżyć szerszej publiczności emocje i radość z jazdy bezemisyjnymi samochodami elektrycznymi. W ramach dążenia do osiągnięcia neutralności węglowej w działalności spółki oraz w cyklu życia jej produktów do 2050 r. Nissan planuje zelektryfikować wszystkie nowe pojazdy oferowane na kluczowych rynkach do początku lat 30. XXI wieku.
 
„Nasze długoterminowe zaangażowanie w Formułę E zapewnia nam potężną platformę, dzięki której możemy zademonstrować ekscytujące osiągi naszej bezemisyjnej technologii stosowanej w samochodach elektrycznych. Konkurowanie w całkowicie elektrycznej serii wyścigowej pomaga nam tworzyć dla naszych klientów jeszcze lepsze samochody, wzbogacone o najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne przeniesione z torów wyścigowych na drogi” – dodaje Gupta.
 
„Dołączenie przez Maximiliana do naszego zespołu otwiera kolejny ekscytujący rozdział naszej przygody z Formułą E” – powiedział Gregory Driot, jeden z szefów zespołu Nissan e.dams. „Jego szybkość i determinacja będą cennymi atutami dla rozwoju naszego zespołu”.
 
Mitsunori Takaboshi pozostanie kierowcą testowym i rezerwowym zespołu, natomiast Jann Mardenborough, były zwycięzca Nissan GT Academy, będzie pełnił funkcję kierowcy rozwojowego.


Źródło: Nissan, Mototaraget

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze