Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Tytuł Technologii Roku 2022 dla systemów PHEV i S-AWC w Mitsubishi Eclipse Cross PHEV 
2021-11-19
Tytuł Technologii Roku 2022 d

Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ogłosiła, że udoskonalony system elektrycznego napędu hybrydowego typu plug-in (PHEV) oraz układ kontroli wszystkich kół Super-All Wheel Control (S-AWC) wykorzystane w modelu Eclipse Cross PHEV zdobyły nagrodę Technologii Roku w konkursie RJC Car of the Year 2022 organizowanym przez Konferencję Japońskich Naukowców i Dziennikarzy Motoryzacyjnych (RJC).


Crossover-SUV Mitsubishi Eclipse Cross PHEV wyposażono w udoskonalony układ napędu na cztery koła z dwoma silnikami elektrycznymi oraz zintegrowany system kontroli dynamiki pojazdu S-AWC z modelu Outlander PHEV, który cieszy się uznaniem na całym świecie. Komisja ekspertów RJC doceniła technologie, które zapewniają wysoki komfort akustyczny oraz dynamikę i stabilność – właściwości jezdne charakterystyczne dla pojazdów PHEV, a także płynne przyspieszenie i łatwość prowadzenia.
 
Firma MMC jest zaangażowana w rozwój przyjaznych dla środowiska pojazdów, które ucieleśniają wyjątkową cechę firmy Mitsubishi Motors - połączenie bezpieczeństwa, ochrony (spokoju ducha) i komfortu. Elektryfikacja napędów i technologie kontroli nad układami napędu na wszystkie koła stanowią podstawę rozwoju firmy i są w pełni wykorzystywane w udoskonalonych systemach PHEV i S-AWC zastosowanych w modelu Eclipse Cross PHEV.
 
Mitsubishi Motors zdobyło nagrodę RJC Technology of the Year już po raz piąty. Inne nagrodzone technologie to: wyróżniona w roku 1993 automatyczna przekładnia INVECS (Intelligent & Innovative Vehicle Electronic Control System) w modelach Galant i Eterna; w roku 1995 automatyczna przekładnia INVECS-II Sport Mode w modelu FTO; w roku 1997 silnik GDI (Gasoline Direct Injection) w modelach Galant i Legnum; oraz w roku 2014 system PHEV w modelu Outlander PHEV.
 
Nowe Mitsubishi Eclipse Cross PHEV jest dostępne w polskich salonach marki spod znaku Trzech Diamentów (ich lista znajduje się na www.mitsubishi.pl/dealerzy), które oferują bezpłatne jazdy próbne tym modelem https://www.mitsubishi.pl/glowna-jazda-probna/krok2  . Więcej informacji na temat Mitsubishi Eclipse Cross PHEV można znaleźć na stronie https://www.mitsubishi.pl/samochody/eclipse-cross-phev 


Źródło: Mitsubishi, Mototarget

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze