Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Dax wraca do europejskiej gamy motocykli marki Honda 
2022-03-14
Dax wraca do europejskiej gamy

Po 41 latach nieobecności, Honda Dax wraca do Europy, dołączając do modelu Monkey i MSX125 Grom w wyjątkowej linii mini motocykli Hondy.


Dzięki nietypowej ramie w kształcie litery T, wykonanej z wytłoczek stalowych, żaden inny motocykl, duży czy mały, nie przypomina Daxa. Wydłużona rama kojarzy się z jamnikiem, z krótkimi nogami i długim tułowiem. Właśnie to skojarzenie było inspiracją do nadania nazwy Dax oryginalnemu modelowi ST50 w 1969 roku.
 
Dax na rok modelowy 2023 zachowuje niepowtarzalny, kultowy wygląd oryginału, a rama, w której mieści się również zbiornik paliwa, zapewnia wystarczającą wytrzymałość, by można było jeździć z pasażerem. O prowadzenie kół dba 31-milimetrowy widelec USD z przodu i podwójne amortyzatory z tyłu. Klasyczny wygląd uzupełniają zaczernione, 12-calowe koła do mini motocykli, z grubymi balonowymi oponami, które pozwalają na komfortowe poruszanie się po mieście. Dax wyposażony jest w diodowe oświetlenie, efektowny, kompaktowy wyświetlacz LCD oraz chromowaną kierownicę i uchwyt dla pasażera.
 
Chłodzony powietrzem, dwuzaworowy silnik SOHC o pojemności 124 cm3, spełniający normę EURO 5, zapewnia płynną charakterystykę mocy i momentu obrotowego, a sprzęgło odśrodkowe i czterobiegowa przekładnia dbają o relaksującą i przyjemną jazdę solo lub z pasażerem.
 
Dax na rok modelowy 2023 będzie dostępny w dwóch atrakcyjnych wersjach kolorystycznych: Pearl Nebula Red i Pearl Cadet Grey, w komplecie z klasycznym logo Honda Wing oraz logo modelu z jamnikiem.


Źródło: Honda, Mototarget

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze