Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

CUPRA EKS wygrywa pierwszą rundę FIA ETCR w Pau 
2022-05-10
CUPRA EKS wygrywa pierwszą ru

Kierowcy drużyny CUPRA EKS Mattias Ekström, Adrien Tambay i Tom Blomqvist zajęli trzy pierwsze miejsca podczas otwierającej rundy zawodów FIA ETCR we francuskim Pau. Zespół wygrał także w klasyfikacji producentów. To olbrzymi sukces hiszpańskiej marki, która z powodzeniem angażuje się w innowacyjne podejście do sportów motorowych.


Mistrzostwa Świata FIA ETCR eTouring Car World Cup to pierwsze na świecie zawody elektrycznych samochodów turystycznych. W ramach innowacyjnego formatu wyścigów, kierowcy dzieleni są na dwie grupy: Pool Fast i Pool Furious, w których w serii wyścigów zbierane są punkty do dwóch Super Finałów.
 
Pierwsze zawody w sezonie 2022 odbyły we francuskim Pau, mieście, które jest synonimem sportów motorowych. Zespół CUPRA EKS zdominował otwierającą rundę wyścigów na Circuit de Pau-Ville, a jej kierowcy zajęli pierwsze, drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Dopełnieniem sukcesu było także zdobycie nagrody w klasyfikacji producentów.
 
W kategorii Pool Fast pierwszy ćwierćfinał należał do Toma Blomqvista, a półfinał do Adriena Tambaya, który zwyciężył także w Super Finale. W klasyfikacji Pool Furious zarówno w ćwierćfinale, półfinale, jak i podczas Super Finału na najwyższym stopniu podium stanął Mattias Ekström, który został także królem turnieju.  
 
- To wymarzony wynik. Oczywiście zwycięzca może być tylko jeden i cieszę się, że jestem nim ja, ale Adrien i Tom wykonali w ten weekend doskonałą robotę, która pozwoliła nam zdobyć maksymalną liczbę punktów. Dzięki temu już na początku sezonu wypracowaliśmy bardzo wysoką pozycję. Wyścig finałowy był bardzo trudny, dlatego tym bardziej cieszę się ze zwycięstwa. Nie mogę się już doczekać kolejnej rundy w Stambule – powiedział Mattias Ekström.
 

Wysoki wynik pomimo trudności

Podczas kwalifikacji jeden z samochodów wypadł z toru i zespół musiał dokonać rekordowo szybkiej naprawy pojazdu e-Racer. Mimo tej sytuacji CUPRA EKS rozpoczęła sezon w imponującym stylu, zajmując pierwsze i drugie miejsca w obu ćwierćfinałach. Drużyna powtórzyła swój sukces w niedzielnych półfinałach, ponownie znajdując się na szczycie tabeli wyników. Dzięki imponującej pracy zespołowej pierwsze zawody sezonu zakończyły się spektakularnym zwycięstwem w obu kategoriach.
 
- Jestem zarówno zachwycony, jak i pełen emocji, że mogę dziś stać na podium w Pau. Mój tata odniósł tutaj sukces w Formule 2 w latach 70., więc zwycięstwo w Super Finale jest dla mnie jeszcze bardziej wyjątkowe. Chciałbym podziękować CUPRZE, całemu zespołowi EKS i wszystkim zaangażowanym w ten sukces. To świetny początek sezonu i nie mogę się doczekać powrotu do bolidu za dwa tygodnie podczas drugiej rundy zawodów – powiedział Adrien Tambay.
 
Druga runda Pucharu Świata FIA ETCR eTouring Car World Cup odbędzie się w dniach 20-22 maja na torze Istanbul Park w Turcji.


Źródło: Cupra, Mototarget

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.