Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Nie samym E-Transitem Ford stoi. Spalinowy Transit w 2022 roku stał się jeszcze bardziej komfortowy, innowacyjny i bezpieczny. 
2022-05-17
Nie samym E-Transitem Ford sto

Premierą roku w segmencie samochodów dostawczych Forda jest w pełni elektryczny E-Transit, ale zmiany na lepsze dotknęły także spalinowego Transita. Dzięki modernizacji ikona pojazdów dostawczych stała się jeszcze bardziej komfortowa, nowocześniejsza, bezpieczniejsza i lepiej skomunikowana ze światem.


SYNC 4 także na pokładzie spalinowego Transita

Produkowany w wielu wersjach Transit to samochód dostawczy, który zaspokoi wszystkie potrzeby klientów. Niezależnie od wersji jego najważniejszymi zaletami są przestronne wnętrze, wysokiej klasy materiały, a także wiele innowacyjnych technologii. Od tego roku spalinowy Transit jest jednak jeszcze lepszy.
 
Najbardziej zauważalne zmiany dostępne są we wnętrzu. Transit otrzymał bowiem najnowocześniejszy system informacyjno-rozrywkowy Forda SYNC 4, z którego można korzystać za pomocą 12-calowego ekranu dotykowego. Oferuje on dwukrotnie większą moc obliczeniową niż SYNC 3, a jednocześnie zapewnia bezprzewodowe aktualizacje Ford Power-Up. Z SYNC 4 połączona jest także automatyczna klimatyzacja EATC.
 
Możliwości systemu są jednak dużo większe. Za jego pomocą kierowcy mogą śledzić m.in. natężenie ruchu na żywo, ceny paliw, pogodę czy dostępność parkingów. SYNC 4 wyznacza także trasy z uwzględnieniem zasięgu pojazdu, zaś Apple CarPlay i Android Auto są dostępne bezprzewodowo.
 

Jeszcze łatwiejsze korzystanie z samochodu

Ford Transit to także zupełnie nowe funkcjonalności ułatwiające korzystanie z samochodu. Najważniejsze z nich to elektryczny hamulec ręczny, przycisk Ford Power oraz dostęp bezkluczykowy (niedostępny w wersjach z podwójnymi bocznymi drzwiami i dla platformy do zabudowy).
 
W Transicie teraz można mieć także kamery 360 stopni – zapewniają one widok z przodu, tyłu i boku pojazdu, a następnie mogą być łączone w jeden obraz albo wybierane indywidualnie. Zapewnia to kierowcom doskonałą widoczność całego otoczenia pojazdu i zmniejsza liczbę kolizji podczas manewrowania z małą prędkością.
 
Na ten rok przygotowano także standaryzację funkcji w najpopularniejszej wersji wyposażenia Trend. Obejmuje ona podgrzewaną przednią szybę, automatyczne światła i wycieraczki, system kontroli pasa ruchu oraz funkcję zapobiegania kolizjom Pre Collision Assist.
 

Jeszcze lepsze bezpieczeństwo – nie tylko podróżujących

W Transicie po modernizacji doszło także do aktualizacji systemów dbających o bezpieczeństwo podróżujących. Najważniejszą nowością jest funkcja automatycznego hamowania podczas cofania. Może ona wykrywać obiekty za pojazdem, ostrzegając kierowców o zagrożeniach, ale także automatycznie aktywować hamulce przy braku reakcji kierującego pojazdem.
 
Samochód może być także wyposażony w innowacyjnego asystenta przed kolizją Junction Assist. Wykorzystuje on przednią kamerę i radar, żeby wykrywać nadjeżdżające podczas skrętu w lewo pojazdy i określać, czy istnieje niebezpieczeństwo kolizji. W takich przypadkach pojazd aktywuje hamulce, aby zminimalizować albo całkowicie zapobiec skutkom kolizji. Opcja dostępna jest z tempomatem adaptacyjnym.
 

Bestseller w jeszcze lepszej formie

Ford m.in. właśnie dzięki Transitowi, od siedmiu lat pozostaje najchętniej wybieraną marką pojazdów użytkowych w Europie. Co ciekawe - najchętniej kupowanym dostawczym vanem w USA – od czasu wprowadzenia go na rynek w 2015 roku – jest Ford Transit, którego sprzedaż w ubiegłym roku wyniosła 99 745 egzemplarzy. W Polsce Transit jest jednym z najlepiej sprzedających się samochodów dostawczych. W zeszłym roku model sprzedał się w Polsce w 3 345 egzemplarzach, dzięki czemu znalazł się w czołowej piątce sprzedaży samochodów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.
 
- Ford Transit, będący dla wielu synonimem pojazdu dostawczego, od wielu lat charakteryzuje się uniwersalnością, innowacyjnością, bezpieczeństwem oraz oszczędnymi jednostkami napędowymi. To właśnie dzięki nim zdobył ogromną popularność wśród klientów na całym świecie. Wprowadzone zmiany czynią go jeszcze bardziej konkurencyjnym i dopasowanym do preferencji jeszcze większej liczby klientów. W naszej ocenie model ten zaspokaja niemal wszystkie oczekiwania każdego użytkownika poszukującego niezawodnego samochodu dostawczego - powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.


Źródło: Ford, Mototarget

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.