Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Ford przyłącza się do apelu do władz UE. Do 2035 r. w sprzedaży mają być tylko pojazdy elektryczne 
2022-05-18
Ford przyłącza się do apelu

Ford of Europe wraz z 27 firmami podpisał apel kierowany do Unii Europejskiej (UE) o stworzenie warunków prawnych, by od 2035 r. wszystkie nowe samochody osobowe i dostawcze w Europie cechowały się zerową emisją spalin oraz o ustanowienie wiążących celów dotyczących stworzenia infrastruktury ładowania.


We wspólnym liście wysłanym dziś do unijnych ustawodawców sygnatariusze podkreślają, że usunięcie z dróg pojazdów spalających paliwa kopalne jest niezbędne do osiągnięcia przez Europę celu zerowej emisji netto do 2050 r. Obejmuje to uchwalenie przepisów ustanawiających normy i jasny harmonogram działań dla przemysłu i dostawców, ułatwiających przechodzenie na pojazdy z napędem elektrycznym.
 
„Wierzymy w europejskim Fordzie, że swoboda przemieszczania się idzie w parze z troską o naszą planetę i o siebie nawzajem” – powiedział Stuart Rowley, prezes Ford of Europe. „Dlatego do 2035 roku wszystkie pojazdy Forda będą bezemisyjne. Aby skutecznie osiągnąć ten cel, ustawodawcy unijni muszą również wyznaczyć wiążące cele krajowe w zakresie sprawnie działającej infrastruktury ładowania akumulatorów, która sprosta rosnącemu zapotrzebowaniu na pojazdy elektryczne.”
 
W związku z tym apelem, Stuart Rowley 18 maja weźmie udział w poświęconym motoryzacji Europejskim Szczycie Klimatycznym, organizowanym przez grupę działającą na rzecz kampanii Transport i Środowisko, jako członek panelu dyskusyjnego poszukującego odpowiedzi na pytanie, kiedy przedsiębiorstwa, pracownicy i konsumenci powinni przejść na rozwiązania w pełni elektryczne.  
 
Organy prawodawcze UE podejmują obecnie decyzję w sprawie nowych zasad dotyczących ekologicznie czystych samochodów, w związku z propozycją Komisji Europejskiej - popieraną przez sygnatariuszy – aby od 2035 r. w całej UE sprzedaż nowych samochodów ograniczona została do modeli osobowych i dostawczych wyposażonych w bezemisyjne napędy. W czerwcu Parlament Europejski i rządy państw UE określą swoje stanowiska, a ostateczny kształt ustawy ma zostać przyjęty jesienią.
 
Dla Ford of Europe drogę ku gamie pojazdów o zerowej emisji toruje nowa generacja siedmiu w pełni elektrycznych, w pełni skomunikowanych modeli osobowych i dostawczych, które pojawią się w Europie do 2024 r. Na czele tej listy są Mustang Mach-E, który w ubiegłym roku uzyskał maksymalne oceny w rankingach Euro NCAP i Green NCAP za bezpieczeństwo i ekologię, oraz E-Transit, wyróżniony złotą nagrodą Euro NCAP za zaawansowane systemy wspomagania kierowcy.
 

Europejski raport na temat zrównoważonego rozwoju Forda 2022

Firma Ford jest zaangażowana w dbałość o środowisko naturalne i zapewnienie przyszłym pokoleniom życia w zrównoważonym świecie. W ciągu ostatnich 12 miesięcy Ford of Europe wprowadził szereg inicjatyw zmierzających do zapewnienia bardziej zrównoważonej przyszłości, które przedstawiono w dokumencie European Sustainability Digest 2022.
 
Niniejsza publikacja – która ukazała się po przedstawieniu globalnego Zintegrowanego Raportu Zrównoważonego Rozwoju i Raportu Finansowego Forda – zawiera szczegółowe informacje na temat znaczących kroków, podejmowanych przez Forda dla osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w europejskich zakładach, logistyce i u dostawców do roku 2035. ¹
 
Energia elektryczna pozyskiwana w zakładach produkcyjnych firmy w Europie jest już w 100 procentach odnawialna. Planowana produkcja samochodów elektrycznych w Kolonii (Niemcy) ma w perspektywie sześciu lat osiągnąć 1,2 mln egz., a łączna wartość inwestycji w produkt ma wynieść 2 mld USD, co oznacza dostarczenie europejskim klientom większej liczby pojazdów elektrycznych.
 
Sieć BlueOval Charging Network firmy Ford obejmuje ponad 300 000 punktów ładowania w Europie, a do 2023 roku w europejskich zakładach firmy pojawi się 1000 stacji ładowania dla pracowników Forda. Firma jest również dumna ze swojej przynależności do RouteZero, globalnej koalicji dążącej do tego, aby do 2040 r. na całym świecie jeździło 100 procent pojazdów w pełni elektrycznych.
 
Aby poprawić zrównoważony rozwój w łańcuchu dostaw, Ford of Europe przystąpił niedawno do dwóch kluczowych inicjatyw, których celem jest ustanowienie standardów branżowych w zakresie wymiany danych między partnerami oraz oceny zrównoważonego rozwoju zakładów produkcyjnych. 


Źródło: Ford, Mototarget

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.