Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

CUPRA zapowiada nowe modele, odświeżenie gamy i ambitne plany do 2025 roku 
2022-06-08
CUPRA zapowiada nowe modele, o

Pierwszy SUV z napędem hybrydowym i dwa modele elektryczne – CUPRA ujawniła swoje plany do 2025 roku. Hiszpańska marka zapowiada także facelifting obecnej gamy modelowej, wzrost sprzedaży do poziomu 500 000 samochodów rocznie, globalną ekspansję oraz wejście w nowe segmenty.


Podczas wydarzenia pasowego Unstoppable Impulse z udziałem dziennikarzy, partnerów i ambasadorów marki z całego świata, CUPRA ogłosiła, że do 2025 roku na rynku pojawią się 3 nowe modele z napędem hybrydowym i elektrycznym: CUPRA Terramar, CUPRA Tavascan i CUPRA UrbanRebel. Zapowiedziano również odświeżenie dotychczasowej gamy.
 
Do tej pory marka dostarczyła blisko 200 000 samochodów na całym świecie, a jej obroty wzrosły z 430 milionów euro w 2018 roku, do prawie 2,2 miliarda euro w 2021 roku, znacznie przekraczając wszelkie oczekiwania. W 2022 roku hiszpański producent zamierza podwoić swoją sprzedaż, obroty i globalną sieć CUPRA Studio.
 
- Naszym celem jest, aby do 2025 roku dostarczać 500 000 samochodów rocznie, kontynuować międzynarodową ekspansję, a także wejść w nowe segmenty. Nie byłoby to możliwe bez ludzi, którzy tworzą naszą markę, dlatego jeszcze mocniej angażujemy ambasadorów, którzy są częścią CUPRA Tribe - powiedział podczas wydarzenia w hiszpańskim Terramar Wayne Griffiths, dyrektor generalny marki CUPRA.
 

CUPRA Terramar - pierwszy zelektryfikowany SUV marki

Elektryfikacja jest częścią DNA marki CUPRA, dlatego znaczna część gamy modelowej korzysta z technologii hybrydowej. W 2024 roku dołączy do niej CUPRA Terramar, sportowy SUV dostępny w wersji ICE oraz z nowej generacji hybrydowym układem napędowym typu plug-in, który zapewni około 100 km w trybie całkowicie elektrycznym. Samochód będzie produkowany na Węgrzech w fabryce Audi w Györ.
 
- To w Terramar rozpoczęła się historia marki CUPRA. Nasz nowy sportowy hybrydowy SUV doskonale łączy odważne proporcje z długą, efektowną maską. Samochód został zaprojektowany z myślą o komforcie kierowcy, zapewniając mu wyjątkowe wrażenia i najnowszą technologię. Jesteśmy pewni, że nowy SUV od marki CUPRA wstrząśnie jednym z najbardziej konkurencyjnych segmentów – powiedział Jorge Diez, dyrektor ds. designu marki CUPRA.
 
Pierwszy SUV z napędem hybrydowym od hiszpańskiego producenta będzie miał 4,5 m długości i połączy odważne proporcje z emocjonującym designem.
 

CUPRA Tavascan i UrbanRebel – przyszłość jest elektryczna

W 2019 roku marka zaprezentowała samochód koncepcyjny modelu CUPRA Tavascan. SUV coupe z dynamicznym nadwoziem będzie napędzany dwoma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 306 KM. Samochód pojawi się na rynku w 2024 roku.
 
Rok później, w 2025 roku na ulice wyjedzie długo wyczekiwany model CUPRA UrbanRebel, czyli buntownicza wersja miejskiego samochodu elektrycznego. Lekka konstrukcja zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzu pojazdu pomoże silnikowi elektrycznemu o mocy 226 KM rozpędzić auto do 100 km/h w zaledwie 6,9 ​​sekundy i zapewnić mu zasięg do 440 km (wersja Range).
 
- CUPRA UrbanRebel będzie największym projektem dla naszej firmy w nadchodzących latach, ponieważ jest kluczowa dla naszej transformacji jako marki w pełni elektrycznej. Przewodzimy rozwojowi rodziny pojazdów, które będą demokratyzować zrównoważoną mobilność w miastach, dla różnych marek w ramach Grupy Volkswagen – powiedział Werner Tietz, wiceprezes ds. badań i rozwoju marki CUPRA.
 
Podczas wydarzenia w Terramar zapowiedziano również, że do 2025 nastąpi odświeżenie obecnej gamy modelowej - CUPRA Leon, CUPRA Formentor i CUPRA Born.


Źródło: Cupra, Mototarget

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.