Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Ott Tänak wraca do zespołu M-Sport jako kierowca numer 1 zespołu w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata 2023 
2022-12-08
Ott Tänak wraca do zespołu M

Zespół M-Sport Ford World Rally Team z przyjemnością ogłosił, że Ott Tänak i Martin Järveoja, Rajdowi Mistrzowie Świata FIA w 2019 roku, staną na czele zespołu w najbliższym sezonie WRC.


Tänak powraca do M-Sportu jako rajdowy mistrz świata oraz wnosi ze sobą bogatą wiedzę i doświadczenie, które będą napędzać i inspirować zespół do dążenia do celu, którym jest zwycięstwo w Rajdowych Mistrzostwach Świata 2023 w klasyfikacji kierowców i pilotów.
 
M-Sport jest kolebką kariery Tänaka w WRC. W 2011 roku Estończyk zadebiutował w kategorii WRC w samochodzie przygotowanym przez M-Sport i zaledwie 12 miesięcy później po raz pierwszy stanął na podium rajdu WRC.
 
W 2016 roku Tänak prezentował już bardzo wysoki poziom i niewiele zabrakło mu do pierwszego zwycięstwa w rundzie WRC. Drogę do pewnej wygranej w Rajdzie Polski przerwało przebicie opony na przedostatnim odcinku specjalnym. Już w następnym sezonie Estończyk dopiął swego i wygrał dwa rajdy – szutrowy na Sardynii, a następnie asfaltowy w Niemczech.
 
Te dwa zwycięstwa oraz pięć miejsc na podium były kluczowe dla M-Sportu w drodze do historycznego tytułu mistrzów świata FIA WRC w klasyfikacji producentów w 2017 roku.
 
Po mistrzostwach FIA WRC w 2017 roku, Tänak rozstał się z M-Sportem. Od tego czasu zdobył mistrzostwo świata kierowców, wygrał 17 rund WRC i 42 razy stał na podium.
 

Ott Tänak powiedział:

„M-Sport wychował mnie jako kierowcę, dał mi wszystkie trudne lekcje i zapewnił doświadczenie, które pozwoliły mi zostać zawodnikiem na najwyższym poziomie w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata. Odkąd zostałem mistrzem świata, nie jestem w stanie obronić tytułu. Nie zaznam wewnętrznego spokoju, dopóki nie powtórzę tego sukcesu!”
 
„Przeprowadziliśmy z Malcolmem wiele rozmów i mamy te same ambicje, jeśli chodzi o nadchodzący sezon. To będzie dla nas duże wyzwanie, ale znam ludzi z Dovenby Hall i wiem, do czego są zdolni. Dzięki pasji i zapałowi do dawania wszystkiego, co mają, możemy walczyć o mistrzostwo. Cieszę się, że wracam do zespołu M-Sport Ford World Rally Team. Zapewniam, że damy z siebie wszystko w przyszłym roku!”
 

Malcolm Wilson, dyrektor zarządzający, powiedział:

„Napełnia mnie ogromne szczęście i radość, gdy widzę Otta z powrotem, tutaj w Dovenby Hall. Śledzę jego karierę od czasów młodości i jestem bardzo dumny, że mogłem być częścią jego osiągnięć w ostatniej dekadzie.”
 
„Był w Dovenby, aby zobaczyć nasze obiekty i przetestować Pumę w Greystoke Forest. Na podstawie wstępnych opinii Otta można śmiało powiedzieć, że możemy walczyć o mistrzostwo świata w 2023 roku. Obecność Otta przez zaledwie kilka dni pozwoliła nam zrozumieć, czego potrzebujemy, aby zapewnić Pumie Rally1 zwycięskie osiągi.”
 

Richard Millener, szef zespołu, powiedział:

„Ponowny widok Otta w kombinezonie M-Sportu będzie wspaniałym przeżyciem dla wszystkich w Dovenby Hall. Cel na 2023 rok dla nas i dla Otta jest jasny – zdobyć mistrzostwo w klasyfikacji kierowców. Wspólne osiągnięcie tego celu będzie wymagało dużo ciężkiej pracy i wiele energii, ale jesteśmy gotowi na to wyzwanie. Taki kierowca jak Ott na pokładzie M-Sportu jest kluczem do podniesienia zespołu na duchu i wyzwolenia w nim pragnienia, aby w pełni wykorzystać potencjał i w 2023 roku iść naprzód.”
 
„W 2022 roku zdobyliśmy duże doświadczenie z Pumą. Znamy mocne strony samochodu i jesteśmy przekonani, że Ott jest odpowiednią osobą do poprowadzenia go tak, aby uzyskać wyniki, na które zasługujemy”.


Źródło: Ford, Mototarget

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.