Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Dzięki klientom Ford Pro, marka po raz ósmy z rzędu sięga po tytuł lidera sprzedaży pojazdów użytkowych w Europie 
2023-01-16
Dzięki klientom Ford Pro, mar

Ford Pro zakończył 2022 rok na czele rankingu sprzedaży pojazdów użytkowych w Europie, pieczętując tym samym ósmy rok z rzędu jako lider w tym segmencie pojazdów i nowy rekord w branży.


Ford Pro dział pojazdów użytkowych i przeznaczonych dla nich usług, odnotował najwyższy w historii udział w rynku ogólnym na poziomie 15,0 procent i zwiększył swój udział rok do roku w jedenastu krajach: Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Grecji, Irlandii, Portugalii, Rumunii, Szwecji i Turcji.
 
"Ustanowienie nowego rekordu – ósmego z rzędu roku na pozycji lidera rynku europejskiego – pokazuje, jak bardzo nasi klienci komercyjni polegają na samochodach dostawczych i pickupach Forda, które przynoszą korzyści ich firmom. Dzięki wprowadzeniu naszej wyjątkowej platformy łączącej oprogramowanie, systemy ładowania akumulatorów i usług serwisowych w całej Europie, będziemy dążyć do pogłębiania zaufania klientów do Ford Pro, skupionego na podnoszeniu efektywności ich firm – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny Ford Pro, Europa.
 
Lokomotywą naszego sukcesu był Ford Transit Custom, który w ubiegłym roku ponownie był najchętniej kupowanym modelem wśród jednotonowych samochodów dostawczych w Europie. Transit Custom był również najlepiej sprzedającym się pojazdem w ogólnych rankingach w Wielkiej Brytanii, gdzie Ford utrzymuje pozycję lidera rynku już od 57 lat z rzędu. W zeszłym roku Ford Pro zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży następcę modelu – w pełni elektrycznego E-Transita Customa.
 
W ramach gruntownego odmładzania produktów i usług, Ford Pro wprowadził wiosną 2022 roku w pełni elektrycznego E-Transita, który od debiutu stał się w czerwcu liderem sprzedaży w segmencie dwutonowych elektrycznych vanów. Ford Pro zaprezentował również zintegrowaną platformę, obejmującą oprogramowanie, system ładowania, usługi serwisowe i finansowe, stworzoną specjalnie w celu podniesienia konkurencyjności i przyspieszenia zrównoważonego rozwoju europejskich firm różnej wielkości.
 
W 2022 roku firma przedstawiła kompletnie nowego pickupa Forda Rangera, 3,6 który umocnił swoją pozycję lidera segmentu i odnotował ósmy kolejny rok na szczycie rankingu najpopularniejszych pickupów w Europie.
 
Więcej informacji na temat pojazdów użytkowych Ford Pro oraz oprogramowania i usług można znaleźć na stronie: www.fordmedia.pl .


Źródło: Ford, Mototarget

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.