Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Ford przedstawia nową elektrownię fotowoltaiczną jako kolejny krok w kierunku osiągnięcia ambitnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju 
2023-01-18
Ford przedstawia nową elektro

Nowa elektrownia fotowoltaiczna w zakładach produkcyjnych Forda Almussafes w Walencji w Hiszpanii to kolejny krok marki w przyszłość. Ford zobowiązał się osiągnąć do 2035 r. zerowy poziom emisji dla wszystkich zelektryfikowanych modeli europejskiej gamy i dąży do neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla dla wszystkich swoich zakładów i dostawców w Europie. Najnowsza inicjatywa, którą uruchomiono pod koniec 2022 roku, jest wyrazem nieustannego dążenia firmy do realizacji tego zobowiązania.


Pole paneli fotowoltaicznych, które przetwarzają energię słoneczną na energię elektryczną, znajduje się w nieprodukcyjnej części zakładu. Obejmuje ono dwie strefy paneli słonecznych, które są w stanie wyprodukować rocznie energię wystarczającą do zasilania 1400 przeciętnych gospodarstw domowych1. Obecna produkcja wynosząca blisko 4641 MW rocznie zwiększy się tego lata o 3762 MW, co stanowi równowartość rocznego poboru kolejnych 1100 przeciętnych gospodarstw domowych. W praktyce oznacza to, że fabryka Forda w Walencji dokona w tym roku znaczącej redukcji swojego obecnego zapotrzebowania na energię elektryczną z sieci krajowej.
 
Ford chce przeznaczyć kolejne grunty nieprodukcyjne na poszerzenie powierzchni elektrowni fotowoltaicznej, z zamiarem zwiększenia do 10 MW mocy do 2024 roku. Badane są również możliwości ewentualnego zainstalowania paneli słonecznych na dachach budynków fabrycznych.
 
„Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek, zdajemy sobie sprawę z konieczności korzystania z odnawialnych źródeł energii. W miarę jak zmierzamy w kierunku pełnej elektryfikacji napędów i neutralności węglowej w całym obszarze produkcyjnym Forda, inwestycje w innowacje, takie jak nowa elektrownia fotowoltaiczna w Walencji, pozwalają nam samodzielnie pozyskiwać energię odnawialną, co stanowi ważny wkład w nasze plany współtworzenia lepszego świata” – powiedział Stuart Southgate, dyrektor do spraw zrównoważonego rozwoju, inżynierii środowiska i bezpieczeństwa w Ford of Europe.
 
Od 1 stycznia 2022 roku zakłady Forda w Almussafes są zasilane energią ze źródeł odnawialnych, a energia zakupiona dla wszystkich zakładów produkcyjnych Forda w Europie pochodzi już w 100 procentach z OZE. Firma nieustannie poszukuje sposobów na zwiększenie udziału energii odnawialnej i ma plany, aby do 2035 r. we wszystkich obszarach produkcyjnych na świecie stosować energię elektryczną wytwarzaną w procesach wolnych od emisji dwutlenku węgla.
 


Źródło: Ford, Mototarget

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.