Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Testy MotoGP zakończone
2011-03-16

Zdaniem ekspertów to jest już pewne - Honda wywalczy w tym sezonie tytuł mistrzowski.

Japoński producent stworzył ogromną przepaść dzielącą go od swoich rywali. Być może na tyle dużą, że nikt nie będzie w stanie jej pokonać. W pierwszej szóstce aż pięć Hond? Takich wyników dawno nie było, a ostatnie przedsezonowe testy kategorii MotoGP pokazały, że taki obrazek będziemy podziwiali jeszcze przez długi czas. Eksperci zgodnie uważają, że to właśnie Honda stanie w tym roku na najwyższym stopniu podium.

Ostatnie testy odbyły się w Katarze na torze Losail. Właśnie na tym obiekcie już 18 marca rozpocznie się prawdziwe ściganie. W połączonych czasach wszystkich sesji testowych, tradycyjnie na pierwszym miejscu pojawiła się Honda wraz z Casey Stonerem. Zaledwie 0,064 sek. za Australijczykiem uplasował się jego kolega z zespołu Repsol Honda, Dani Pedrosa. Pierwszą trójkę uzupełnił Ben Spies, który był najlepszym zawodnikiem Yamahy.

Kolejno czwarte, piąte i szóste miejsce znów padło łupem zawodników Hondy. Marco Simoncelli, Andrea Dovizioso oraz Hiroshi Aoyama dają do zrozumienia, że te mistrzostwa nie będą kręciły się tylko wokół czwórki tak zwanych „kosmitów” (Rossi, Pedrosa, Stoner, Lorenzo). Kolejnym zaskoczeniem jest Randy de Puniet, który był najszybszym zawodnikiem dosiadającym Ducati. Francuz zajął w ostatnich testach siódmą pozycję.

Aktualny mistrz świat Jorge Lorenzo wylądował dopiero na ósmym miejscu. Jest to rezultat zdecydowanie poniżej oczekiwań. Powody do niezadowolenia może mieć także jego największy rywal, Valentino Rossi. O ile w pierwszym dniu nie było źle i włoski motocyklista wywalczył ósmą lokatę ze stratą ok. 0,7 sek. po połączeniu najlepszych czasów, Rossi spadł aż na trzynastą pozycję, a jego strata do lidera  wzrosła do 1,307 sek. Choć wyniki tego nie pokazują, Valentino uspokaja, że sytuacja wygląda znacznie lepiej niż w tabeli czasów.

Źródło: Official MotoGP, informacja Mototarget.pl