Newsy

Drugie miejsce dla Mitsubishi w Rajdzie Świdnickim
2011-04-11
Drugie miejsce dla Mitsubishi

Druga runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - 39 Rajd Świdnicki Krause - została przerwana przez organizatorów po tragicznym wypadku załogi nr. 46 Sylwester Olszewski/Michał Całek.

Kierowca zmarł w drodze do szpitala. W skutek tego dramatu władze rajdu zdecydowały o zakończeniu imprezy i odwołaniu ceremonii wręczenia nagród. Uczestnicy cyklu Mistrzostw Polski pokonali tym samym 12 odcinków specjalnych, a po podliczeniu ich wyników najszybszą okazałą się załoga Brian Bouffier i Xavier Panseri jadąca samochodem klasy S2000.

Za trzykrotnymi mistrzami Polski uplasowali się Tomasz Kuchar z Danielem Dymurskim, startujący w tym roku za kierownicą z pozoru wiekowego Mitsubishi Lancera Evolution V, klasyfikowani w klasie HRP (którą tym samym wygrali) i „generalce”. Pierwszą trójkę uzupełnili Michał Sołowow i Maciej Baran w kolejnym samochodzie klasy S2000.

W rajdówce Mitsubishi na odcinki specjalne Mistrzostw Polski powrócił też Leszek Kuzaj, który wraz z Jakubem Gerberem wystartował w Świdnicy prowadząc Lancera Evolution X. Ciekawostką były barwy, w jakich startował krakowski zawodnik, bowiem jego biały Lancer był „tablicą” na której mogli, pod życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia dla Roberta Kubicy, podpisywać się wszyscy rajdowi kibice i zawodnicy.

Kuzaj swoje Evo X doprowadził do mety na piątej pozycji, a tuż za nim uplasowali się Michał i Grzegorz Bębenkowie, którzy powrócili do startów w grupie N4 i poprowadzili Mitsubishi Lancera Evolution X.

Rajd Świdnicki był miejscem „come backu” jeszcze jednego zawodnika, mistrza Polski z 2003 r. Tomasza Czopika. Krakowianin pilotowany przez Przemysława Zawadę także zasiadł w rajdówce Mitsubishi, wybierając na ten start model Evolution IX. Po 12 odcinkach specjalnych zostali sklasyfikowani na 8 pozycji w generalce, wyprzedzając o jedno oczko Mariusza Steca i Joannę Madej, którzy także ścigali się jadąc Mitsubishi Lancerem Evolution.

Spośród załóg startujących rajdówkami spod znaku „Trzech Diamentów” na finalnej liście znaleźli się również Zbigniew Maliński i Kacper Pietrusiński, którzy zajęli 17 pozycję oraz Maciej Dominiak wraz z Markiem Kaczmarkiem sklasyfikowani na 34 miejscu.

Kolejną rundą tegorocznego cyklu RSMP będzie Rajd Karkonoski, jaki rozegra się w dniach 10-12.06.2011 r.

Źródło: MMC Car Polska