Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

ASIMO zadziwia tłumy 
2010-09-14
ASIMO zadziwia tłumy

Biuletyn Informacyjny Hondy nr 86, sierpień 2010 r.


1. Podsumowanie przemówienia Prezesa i Dyrektora Generalnego Hondy na zakończenie I półrocza 2010 r.

Podsumowanie przemówienia Prezesa i Dyrektora Generalnego Hondy na zakończenie I półrocza 2010 r. można znaleźć w następującym linku:
http://www.hondanews.eu/en/news/index.pmode/modul,detail,0,1539-DEFAULT,21,text,1/index.pmode

2. Honda prezentuje FCX Clarity podczas Międzynarodowej Sesji Europejskiego Parlamentu Młodzieży

Honda pomagała w organizacji 64. Międzynarodowej Sesji Europejskiego Parlamentu Młodzieży, która na początku sierpnia odbyła się we Frankfurcie. Członkowie Komisji ds. Transportu i Turystyki (TRAN) mieli okazję aby zapoznać się z przyjaznymi dla środowiska technologiami firmy Honda i podyskutować o zrównoważonej mobilności. Członkowie TRAN mogli również skorzystać z wyjątkowej szansy odbycia jazdy testowej modelem Honda FCX Clarity z napędem elektrycznym na ogniwa paliwowe. Zasilane wodorem auto nie emituje żadnych zanieczyszczeń.
http://www.hondanews.eu/en/news/index.pmode/modul,detail,0,1550-DEFAULT,21,text,1/index.pmode

3. Honda Soltec rozpoczyna sprzedaż nowego modułu ogniw słonecznych przeznaczonego do użytku domowego

Honda Soltec Co., Ltd., przedstawicielstwo Hondy odpowiedzialne za produkcję ogniw słonecznych, rozpoczęło dziś sprzedaż dwóch nowych modułów ogniw słonecznych, o maksymalnej mocy odpowiednio 130 W i 120 W, przeznaczonych do użytku domowego. Dzięki nowej technologii wytwarzania, nowy moduł ogniw słonecznych o maksymalnej mocy 130 W, przeznaczony do użytku domowego, osiąga wydajność przetwarzania energii słonecznej na poziomie 11,6%*1, co jest najwyższym wynikiem wśród ogniw słonecznych typu CIGS sprzedawanych obecnie w Japonii.
http://www.hondanews.eu/en/news/index.pmode/modul,detail,0,1552-DEFAULT,21,text,1/index.pmode

4. Honda Jazz Hybrid – niskie spalanie, wysoka funkcjonalność

We wrześniu, podczas tegorocznego salonu samochodowego w Paryżu,  będzie miała miejsce światowa premiera modelu Jazz Hybrid. Honda potwierdzi w ten sposób swoje przekonanie o zaletach pojazdów z benzynowo-elektrycznym napędem hybrydowym. Najnowsze uzupełnienie gamy modelu Jazz będzie oznaczało pojawienie się pierwszego samochodu z równoległym napędem hybrydowym w segmencie B.
http://www.hondanews.eu/en/news/index.pmode/modul,detail,0,1558-DEFAULT,21,text,1/index.pmode

5. Honda CR-Z uzyskuje najwyższy w Europie ogólny poziom bezpieczeństwa NCAP

Idąc w ślady modelu Insight, Honda CR-Z została oceniona jako jeden z najbezpieczniejszych samochodów w Europie w oparciu o wyniki nowych niezależnych testów zderzeniowych Euro NCAP. Nowy system oceniania polega na podsumowaniu ogólnych wyników w zakresie bezpieczeństwa, w efekcie czego klienci otrzymują zrozumiały, pojedynczy rezultat. Ocena jest wypadkową wyników w zakresie ochrony pasażerów podczas zderzenia czołowego, bocznego, uderzenia bokiem w słup i najechania od tyłu, a ponadto ochrony dzieci przewożonych w aucie w odpowiednich fotelikach, ochrony pieszych podczas najechania oraz dostępności systemu stabilizacji toru jazdy (ESP). Honda CR-Z otrzymała maksymalną, 5-gwiazdkową ocenę.
http://www.hondanews.eu/en/news/index.pmode/modul,detail,0,1556-DEFAULT,21,text,1/index.pmode

6. Uaktualnienie programu HondaJet podczas targów EAA AirVenture Oshkosh 2010

Honda Aircraft Company, Inc., opublikowała aktualizację swojego programu budowy nowoczesnego lekkiego odrzutowca, podkreślając przełomowe osiągnięcie, jakim jest uzyskanie dopuszczenia do ruchu swojego pierwszego samolotu zgodnego ze wszystkimi wymogami. Poinformowano także o udanym przygotowaniu zespołów kadłuba i skrzydeł do pierwszego testu statycznego wchodzącego w skład badania wytrzymałościowego struktury płatowca.
http://www.hondanews.eu/en/news/index.pmode/modul,detail,0,1546-DEFAULT,21,text,1/index.pmode

7. Skonsolidowane wyniki finansowe I kwartału podatkowego zakończonego 30 czerwca 2010 r.

Podsumowanie skonsolidowanych wyników finansowych I kwartału podatkowego, zakończonego 30 czerwca 2010 roku można znaleźć w następującym linku:
http://www.hondanews.eu/en/news/index.pmode/modul,detail,0,1547-DEFAULT,21,text,1/index.pmode

8. ASIMO zadziwił tłumy podczas jubileuszu programu School of Dreams firmy Honda (UK)

W lipcu ASIMO zawędrował do angielskiego Swindon, stając się największą atrakcją jubileuszu cieszącego się powszechnym uznaniem programu „School of Dreams” firmy Honda (UK). Rozpoczynająca czwarty rok swojej działalności Szkoła Marzeń została zorganizowana przez firmę Honda (UK) i zespół niezależnych ekspertów ds. edukacji. Odwiedzają oni szkoły w Wielkiej Brytanii z serią bezpłatnych, dwudniowych warsztatów dla uczniów i nauczycieli dot. doskonalenia umiejętności logicznego myślenia.
http://www.hondanews.eu/en/news/index.pmode/modul,detail,0,1532-DEFAULT,21,text,1/index.pmode

Dodatkowe informacje na temat zagadnień poruszonych w powyższych artykułach można znaleźć w witrynach internetowych:

Europa: www.hondanews.eu
USA: www.hondanews.com
Japonia: www.honda.co.jp/PR/
world.honda.com


Źródło: Honda

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.