Newsy

Rusza III etap zawodów Ford Kite Cup 2011
2011-07-14
Rusza III etap zawodów Ford K

W dniach 15 – 17 lipca w Łebie rozpocznie się III etap zawodów o Puchar Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup 2011.

W popularnej, nadmorskiej miejscowości Łeba, spotkają się zawodnicy i zawodniczki z całej Polski, aby tam rywalizować o miano najlepszych kitesurferów. Głównymi konkurencjami zawodów będą Freestyle i Racing, oceniane według zasad IKA ( International Kiteboarding Association ) obowiązujących na  zawodach międzynarodowych.

Kolejnymi konkurencjami rozgrywanymi w ramach Ford Kite Cup, w zależności od warunków pogodowych będą: Long Distance, Big Air/Best Trick, Wave i Kiteloop. Dodatkowo planowane są: Wakeboard i popisy zręcznościowe zawodników na kiteroomingu i batucie.

Za nami już dwa etapy zawodów, należące do punktacji Pucharu Polski Ford Kite Cup. Pierwsze zawody z tego cyklu odbyły się 14 -16 maja w Chałupach, na półwyspie Helskim. Były to zawody inaugurujące sportowy sezon kitesurfingowy w Polsce. W konkurencji Freestyle, w kategorii kobiet zwyciężyła wtedy Karolina Winkowska. Wśród mężczyzn wygrało ex equo 8 zawodników: Victor Borsuk, Paweł Kiczka, Łukasz Ceran, Tomasz Daktera, Filip Porzucek, Tomasz Janiak, Marek Rowiński oraz Wojtek Issel. W kategorii  Racing zwyciężył Błażej Ożóg.

Drugi etap zawodów o Puchar Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup 2011 rozegrany został 23-26 czerwca w Rewie. Na te zawody nie przyjechała Karolina Winkowska, wielokrotna triumfatorka pucharów Polski oraz mistrzyni Polski w kitesurfingu. Dzięki jej nieobecności we Freestyle kobiet gładko zwyciężyła po raz pierwszy Michalina Laskowska.

Wśród mężczyzn wygrał wielokrotny zdobywca pucharów Polski w kitesurfingu Victor Borsuk. Pokonał on kolejno Tomka Dakterę, Wojtka Issela, Pawła Kiczkę oraz Denisa Żurika.

W konkurencji Racing najlepszy okazał się Tomek Janiak, który tym razem pokonał  Błażeja Ożoga.

Przed zbliżającymi się zawodami w kitesurfingu Ford Kite Cup w Łebie w rankingu pucharu prowadzą: w konkurencji Freestyle wśród kobiet, niespodziewanie Michalina Laskowska, wśród mężczyzn Victor Borsuk i w konkurencji Racing Tomasz Janiak.
W Łebie szykuje się zacięta rywalizacja wśród zawodników.

W tegorocznym Pucharze Polski i Mistrzostwach Polski Ford Kite Cup pula wszystkich nagród wynosi 95 000 PLN (w tym 45 000 PLN stanowią nagrody pieniężne, a wartość nagród rzeczowych wynosi 50 000 PLN).

Przed nami jeszcze dwie edycje Pucharu Polski i Mistrzostwa Polski Ford Kite Cup:

15 - 17 lipca Łeba
13 - 15 sierpnia Jurata (Mistrzostwa Polski)

Ostatnie zawody z cyklu Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w Juracie będą miały po raz pierwszy rangę pojedynczej eliminacji do Mistrzostw Świata.