Newsy

Dwa Lancery na podium Grupy N w Karkonoszach
2012-06-04
Dwa Lancery na podium Grupy N

Łukasz Habaj i Piotr Woś w Mitsubishi Lancerze Evo IX zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie w klasie 3 (wcześniejsza grupa N) podczas trzeciej eliminacji rajdowych mistrzostw Polski, rozgrywanej w Karkonoszach. Na podium klasy uplasowali się także Marcin Gagacki z Marcinem Bilskim, w kolejnym Evo IX.

Na stracie tegorocznego rajdu Karkonoskiego stanęło 49 załóg, z czego 5 zasiadało w rajdówkach spod znaku „Trzech Diamentów”. Ich kierowcy rywalizowali w klasie 3 oraz w kategorii Open. W tej drugiej wystartował Zbigniew Maliński, pilotowany przez wielokrotnego już zdobywcę tytułu Mistrza Polski, Francuza Xaviera Panseri, znanego doskonale z prawego fotela Briana Bouffier.

W ciągu dwóch dni rajdu uczestnicy mieli do pokonania 17 asfaltowych odcinków specjalnych, zlokalizowanych na trasach wokół Jeleniej Góry.

Chociaż od początku prognoza pogody zapowiadała mokre warunki, to dopiero na koniec drugiego dnia spadł deszcz, który jednak nie uczynił już znaczących roszad w klasyfikacji.

Łukasz Habaj od początku trzymał wysokie tempo i plasował się w czołówce klasyfikacji generalnej imprezy. Stanięcie na najniższym stopniu podium i wywalczenie drugiej pozycji w klasie to życiowy sukces dla kierowcy ekipy e-Sky Rally Team.

Rajd Karkonoski przez wielu zawodników jest uważany za jedną z najtrudniejszych rund w całym cyklu mistrzostw Polski. Odcinki są szybkie, ale wymagają technicznej i precyzyjnej jazdy. O stopniu ich trudności przekonała się niestety załoga Mitsubishi Lancera Evo X – Mariusz Nowocień i Bartłomiej Jakubowski. Ekipa Huzar Rally Team już na trzecim odcinku specjalnym opuściła drogę i mogła powrócić do rywalizacji dopiero kolejnego dnia, korzystając z systemu SupeRally.

Na mecie 27. Rajdu Karkonoskiego stanęły 34 ekipy, w tym wszystkie jakie wyruszyły na trasę Lancerami Evolution.

Kolejny sprawdzian rajdowych umiejętności w cyklu RSMP czeka kierowców podczas Rajdu Rzeszowskiego, jaki zostanie rozegrany między 9 a 11 sierpnia 2012 r.