Newsy

Adam Małysz na finiszu Rajdu Baja Carpathia 2012
2012-07-11
Adam Małysz na finiszu Rajdu

Rajd Baja Carpathia Master Race 2012 został przerwany po tragicznym zdarzeniu, do jakiego doszło w niedzielę w drugiej części pierwszego odcinka specjalnego. Jadący motocyklem Włoch Andrea Brunod miał wypadek i w wyniku obrażeń zmarł.

Załoga Adam Małysz/Rafał Marton, jadąca Mitsubishi L200 zajęła 5. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu i 1. miejsce wśród załóg rywalizujących w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych.

Podsumowanie rajdu

Rajd Baja Carpathia, czyli druga eliminacja Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, pierwsza runda Rajdowego Pucharu Polski Cross-Country i trzecia runda rozgrywek FIA CEZ Cross-Country-Trophy, gościł wielu uczestników z Polski i zagranicy. W ramach rajdu oprócz profesjonalnych zawodników, na podobnej  trasie rywalizowali także amatorzy. Wielu zawodowców i amatorów zasiadło za kierownicami samochodów spod znaku Trzech Diamentów i uzyskało znakomite rezultaty. Niestety rajd przerwano z powodu tragicznego zdarzenia, w wyniku którego zmarł jeden z zawodników.

Na starcie rajdu stanęło 69 załóg w tym 45 samochodów, wśród których dużą grupę stanowiły pojazdy spod znaku Mitsubishi, biorące udział w pucharze tej marki.

Prolog rajdu odbył się w asyście kilkutysięcznej publiczności, zgromadzonej na błoniach Stalowej Woli, w której mieściło się w miasteczko rajdowe. Odcinki specjalne rajdu usytuowano na poligonie w Nowej Dębie.

W niedzielę, 1 lipca rajd Baja Carpathia Master Race 2012 został przerwany po tragicznym wypadku, w wyniku którego zmarł jadący motocyklem Włoch Andrea Brunod.

Załoga Adam Małysz/Rafał Marton, jadąca Mitsubishi L200 zwyciężyła wśród załóg rywalizujących w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych i zajęła 5. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.  Drugie miejsce w Mistrzostwach Polski zajął Marcin Łukaszewski w Mitsubishi Pajero a tuż za nim uplasował się Dariusz Żyła – także za kierownicą Mitsubishi Pajero. W klasie T2 kierowcy Mitsubishi Pajero - Łukasz  Skoczeń i Grzegorz Szwagrzyk zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Klaudia Podkalicka - jedyna kobieta, która brała udział w RMST zajęła 5 miejsce w klasie T2 jadąc Mitsubishi Pajero.

W rajdzie amatorów - Master Race w klasie MR1 zwyciężył Paweł Matkowski (Rover 114) a w klasie MR2 Waldemar Kramarz  za kierownicą Mitsubishi Pajero.

W Pucharze Mitsubishi wśród zawodowców zwyciężył Adam Małysz (Mitsubishi L200) a wśród amatorów na pierwszym stopniu podium stanął Waldemar Kramarz (Mitsubishi Pajero).