Newsy

Mistrzostwa Polski w Motocrossie
2010-07-14
Mistrzostwa Polski w Motocross

W zeszły weekend odbyły się Mistrzostwa Polski w Motocrossie w kategoriach MX 2 i 85 cm3 oraz Puchar Polski klasy Weteran.

Zawody odbyły się w bardzo trudnych dla zawodników warunkach. Temperatura powietrza sięgała nawet 36 stopni, co bardzo wycieńczało motocyklistów. Dodatkowo pojawiły się obawy, że w takich warunkach nie będzie można dostatecznie nawodnić toru, aby bezpiecznie przeprowadzić zmagania. Organizator stanął jednak na wysokości zadania i zagwarantował uczestnikom rozgrywek dobrze przygotowaną trasę.

W kategorii MX 85 dwa zwycięstwa odniósł Michał Krech, dzięki czemu zdobył komplet 50 punktów. Drugie miejsce zajął Leszek Jasiński, natomiast trzeci był Gabriel Chętnicki. W klasie MX 2 zwycięzcą został Łukasz Lonka, zdobywając 50 punktów. Drugą lokatę wywalczył Karol Kędzierski. Na trzecim miejscu uplasował się Maciej Zdunek. W Pucharze Polski w klasie Weteran zmagania zdominował Jacek Lonka. Pozostałe miejsca na podium uzupełnili kolejno Waldemar Lonka oraz Andrzej Szalbierz.

Źródło: PZM, Informacja Moto Target