Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Zwycięstwo Michała Szustera
2010-06-30

Michał Szuster, który broni tytuł Mistrza Europy w zawodach Enduro Championship, w miniony weekend we wspaniałym stylu pokazał, że na starym kontynencie nie ma sobie równych.

Kieleckie Towarzystwo Motorowe „Novi” było organizatorem Mistrzostw Europy oraz Polski. Do rywalizacji stanęło 194 zawodników, z czego 167 motocyklistów startowało w zmaganiach europejskich. Główną bazą całej imprezy był Stadion Arena Kielce, a zawodnicy w ciągu dwóch dni pokonali łącznie 330 kilometrów.

Michał Szuster dosiadając motocykla Yamaha YZ250F, zwyciężył w klasie Senior E1 oraz w klasyfikacji generalnej zawodów w trzeciej i czwartej rundzie Mistrzostw Europy. Zadowolony Michał po zmaganiach powiedział: „Były to dla mnie praktycznie pierwsze w tym roku zawody enduro. Tym bardziej cieszę się z wygranych. Zależało mi, by jak najlepiej zaprezentować się na naszych podkieleckich trasach i nie zawieść pokładanych we  mnie oczekiwań kibiców. W sobotę przed startem było wprawdzie trochę niepewności, co do formy w jakiej znajdują się najgroźniejsi rywale, ale bardzo szybko zostały one rozwiane. Potrzebowałem tylko czasu, by wczuć się w ten rajd i złapać właściwy rytm. W niedzielę już tych wątpliwości nie było, a praktycznie od startu do mety jechało mi się pewnie  i szybko, zarówno na dojazdówkach jak i na próbach. Gdyby nie deszczowa pogoda poprzedzająca rajd, określiłbym trasę jako niezbyt trudną. Błoto z którym przyszło nam się zmagać, nieco zweryfikowało tę ocenę. Motocykl w tych ekstremalnych momentami warunkach spisywał się jednak bez zarzutu, a i moja dyspozycja potwierdziła, że po zdrowotnych problemach nie ma już śladu. To napawa mnie optymizmem przed kolejnymi startami. Nie wiem, czy w dwóch pozostałych rundach mistrzostw Europy, we Włoszech i w Portugalii, uda mi się odrobić straty poniesione w dwuch pierwszych rundach we Francji, kiedy to z powodów zdrowotnych nie mogłem stanąć na starcie, ale na pewno będę walczył o jak najwyższą lokatę.”

Źródło: PZM, Informacja Moto Target