Newsy

Puchar Rallycross w Słomczynie
2010-06-22
Puchar Rallycross w Słomczyni

W miniony weekend Puchar Europy w Rallycrossie zawitał do miejscowości Słomczyn. Organizatorzy zadbali o to, aby w zawodach uczestniczyło ponad 60 wspaniałych kierowców.

Dodatkowo o randze całej imprezy świadczy fakt, iż zawody były jednocześnie Pucharem Europy, Mistrzostwami Polski, Austrii, Czech, Litwy i Węgier. W dywizji 1, która była najbardziej emocjonująca, do walki stanęły samochody z napędem na cztery koła o pojemności dwóch litrów i z turbo doładowaniem. W tej klasie zwyciężył Czech Otakar Vyborny, natomiast drugie i trzecie miejsce wywalczyli Austriacy Alois Holler oraz Peter Ramler.

W klasie narodowej wygrywali polscy kierowcy. Najszybszym zawodnikiem okazał się Krzysztof Skorupski, druga pozycja przypadła Piotrowi Kempie, a podium uzupełnił Paweł Trzepiota.

W całych zawodach znalazło się miejsce dla mniej doświadczonych kierowców. W kategorii LT Junior 1400 podium wypełnili Litwini, którzy pokazali swoją ambicję i wolę walki. Pierwsze miejsce wywalczył Modestas Juodpusis, drugie Domas Vercinskas, natomiast trzeci był Vilius Lendraitis.

Źródło: PZM, Informacja Moto Target