Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Dobry występ Łukasza Lonki
2010-06-01

W ostatni weekend odbyła się trzecia runda Motocrossowych Mistrzostw Europy w klasie Open. Zawody zostały rozegrane w trudnych warunkach, w których bardzo dobrze zaprezentował się Łukasz Lonka.

Polak, który jest II Vice Mistrzem Europy w klasie Junior (2008), wywalczył na Słowacji trzecie miejsce w wyścigu pierwszym i piąte w drugim. Lonka po trzech rundach znajduje się na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej, ale ma on niewielką stratę do trzeciego Oleksandra Paschynskiego pochodzącego z Ukrainy. Liderem zawodów jest Dmitry Parshin.

Na punktowanych pozycjach znaleźli się również Arkadiusz Mańk oraz Łukasz Bembenik. Arek w pierwszym wyścigu wywalczył 19 pozycję, a w drugim był już 11. Łukasz natomiast zdołał uzyskać 2 punkty dzięki 19 lokacie w wyścigu drugim.

Już w najbliższy weekend odbędą się kolejne zawody, ale tym razem na terenie Rumunii. 13 czerwca będzie można podziwiać zawodników osobiście podczas rundy rozgrywanej w Człuchowie.

Źródło: PZM, Informacja Moto Target