Newsy

Mistrzostwa Europy w Trialu w Krzeszowicach
2010-05-26
Mistrzostwa Europy w Trialu w

W Miękini koło miejscowości Krzeszowice została rozegrana trzecia runda Mistrzostw Europy w Trialu. Na starcie ustawiło się 36 motocyklistów z całej Europy, aby sprawdzić swoje siły na niezwykle wymagającej trasie.

W klasie Championship zwycięzcą został Brytyjczyk Alexz Wigg. Jedyny Polak, który wystartował w tej kategorii to Gabriel Marcinów i wywalczył on dziesiątą pozycję, tracąc zaledwie jeden punkt do dziewiątego Jespera Johanssena.

W kategorii Junior pierwsze miejsce zajął Hiszpan Pol Tarres. Tutaj wystartowało dwóch polskich kierowców. Dziewiątą lokatę zdobył Konrad Legutko, natomiast Michał Łukaszczyk uplasował się na jedenastej pozycji.

Józef Topór-Mądry, Mistrz Polski z ubiegłego sezonu, a także lider klasyfikacji w obecnym roku, wygrał zmagania w klasie International. W tej kategorii wystartowało zaledwie pięciu zawodników i tylko jeden był obcokrajowcem. Drugie miejsce zajął Łukasz Łapka, trzecie Gijsbert Lalkens z Holandii, czwarte Sebastian Cyrwus i piąte Szymon Pyzowski.

W kategorii Over-40 znalazło się tylko czterech motocyklistów. Triumfatorem został Szwed Magnus Liljebland. Drugie i trzecie miejsce na podium wywalczyli kolejno Bogusław Sięka i Adam Styła. Czwarta pozycja przypadła Krzysztofowi Paluchowi.

13 czerwca 2010 roku odbędzie się czwarta runda Mistrzostw Europy w Trialu i będzie to miało miejsce w miejscowości La Rabassa na terenie Andory.

Źródło: PZM, Informacja Moto Target