Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

BMW Motorsport News
2014-10-30

Czy to w serii DTM, w mistrzostwach United SportsCar, czy w niezliczonych innych seriach wyścigowych: tydzień w tydzień zespoły i kierowcy BMW walczą w każdym zakątku świata o punkty, zwycięstwa, tytuły.

Ale i poza torami wyścigowymi członkowie światowej rodziny BMW Motorsport pojawiają się na pierwszych stronach. „BMW Motorsport News” pozwala regularnie uzupełniać wiedzę w skrótowy, niusowy sposób. W ten sposób zawsze będziesz na bieżąco.

DTM: wspaniały finał pełnego sukcesów sezonu.

W dziesiątym i ostatnim wyścigu sezonu DTM na torze Hockenheim w Niemczech trzech kierowców BMW finiszowało w pierwszej dziesiątce – Marco Wittmann na miejscu 5., Martin Tomczyk na 7. i Antonio Felix da Costa (PT) na 9. Ale tytuły mistrzowskie w klasyfikacji kierowców i zespołów zostały zdobyte już  wcześniej: Marco Wittmann zaraz po tym wyścigu odebrał swój puchar Mistrza DTM 2014, a szef zespołu BMW Team RMG Stefan Reinhold – nagrodę dla najlepszego teamu sezonu.

DTM: gwiazdy sportów zimowych zmieniają tory lodowe na przejażdżkę po torze wyścigowym w BMW.

Są przyzwyczajeni do szybkości i ostrych przeciążeń w ostrych zakrętach, ale przejażdżka obok kierowcy wyścigowego to coś wyjątkowego nawet dla mistrzów ostrych płóz. Z okazji finałowego wyścigu sezonu DTM na trybunach Hockenheimu zasiedli dwukrotny mistrz świata w bobslejach Manuel Machata i dwukrotna mistrzyni świata w skeletonie, Anja Huber. Brali udział w prezentacji nowego partnera premium BMW Motorsport i sponsora sportów zimowych, Deutsche Post, a potem wsiedli na prawy fotel BMW M3 GT2 Race na przejażdżkę po torze Hockenheim z Dirkiem Adorfem w charakterze „taksówkarza”. Oboje byli zachwyceni – „Ryk silnika, prędkość i przeciążenia w zakrętach, idealny tor jazdy, fantastyczne!” – entuzjazmował się Machata. A Anja go przekrzykiwała: „Mogłabym w ogóle nie wysiadać! Marzę o tym, żeby Dirk przewiózł mnie jeszcze kilka razy, a potem posadził za kierownicą i nauczył jak to wszystko działa!”. BMW aktywnie wspiera od dawna zimowe sporty, jest też sponsorem premium i partnerem technologicznym Niemieckiego Związku Bobslejowego i Saneczkarskiego BSD.

DTM: złote buty dla mistrza.

Przed startem do finałowego wyścigu sezonu, 24-letni (już) mistrz, Marco Wittmann otrzymał od PUMA, oficjalnego dostawcy BMW Motorsport, parę złotych butów wyścigowych. „To był bardzo miły gest ze strony PUMA” – powiedział Marco po 42 okrążeniach kończących sezon. „Nosiłem je z dumą”.

ELMS: triumf BMW Sports Trophy Team Marc VDS.

Belg Bas Leinders, Marcus Palttala z Finlandii i francuski kierowca Henry Hassid wygrali w finale klasę GTC, gdy zespół BMW Sports Trophy Team Marc VDS

wystąpił gościnnie w finale sezonu European Le Mans Series (ELMS) na torze Estoril w Portugalii. BMW Z4 GT3 z numerem 87 w ciągu 4 godzin wyścigu ukończyło 137 okrążeń. Drugie BMW Z4 GT3 w stawce, prowadzone przez zespół Team Russia by Barwell, ukończyło na 6. miejscu w klasie GTC.

Blancpain Sprint Series: 6 BMW Z4 GT3 w walce na torze Zolder.

W 6. rundzie serii wyścigowej Blancpain Sprint 2014 brało udział 6 BMW z4 GT3. ROAL Motorsport i BMW Sport Trophy Team Brazil wystawiały po dwa samochody, pozostałe dwa należały do Team Schubert oraz Vita4One Racing. W sobotnich kwalifikacjach Caca Bueno i Sergio Jimenez z Team Brazil zmierzali pewnie po miejsca na podium, ale tuż przed finiszem Bueno został uderzony przez jednego z rywali. Najwyżej w sobotę byli kierowcy BMW Z4 GT3 z Team Schubert, Dominik Baumann i Thomas Jäger – zajęli 8. miejsce, straciwszy mnóstwo czasu po błędzie w pit-stopie. Fabryczny kierowca BMW Alessandro Zanardi był w sobotę 10.. Zwycięstwo w zmaganiach Silver Cup odnieśli Stefano Colombo i David Fumanelli z ROAL Motorsport.

W głównym wyścigu niedzielnym w wyniku kolizji na początku biegu z rywalizacji wyeliminowani zostali m.in. Jäger/Bauman i Nelson Piquet Jr. oraz Mattheus Stumpf. Przebita opona kosztowała dodatkową wizytę w pit-stopie Alessandra Zanardiego, który dojechał do mety na 13. miejscu. Uszkodzone zostało również auto Colombo/Fumanelli, ten duet musiał się zadowolić dopiero 17. miejscem na mecie. Najwyżej plasowane BMW w wyścigu to Bueno/Jimenez – na 8. miejscu. Bartels i Buurman z zespołu Vita4One Racing zajęli 18. miejsce w sobotę, a w niedzielę 16.

Źródło: BMW, informacja Mototarget.pl