Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Premiera Fordów C-MAX i Grand C-MAX 
2015-04-22
Premiera Fordów C-MAX i Grand

Po europejskim debiucie do salonów wjadą nowe Fordy C-MAX i Grand C-MAX, które oferują aktywnym rodzinom niższe zużycie paliwa, nowoczesne systemy i wyższy komfort podróżowania. Ceny od 73600 zł.


 • Nowe, stylowe Fordy C-MAX i Grand C-MAX oferują rodzinom niższe zużycie paliwa, zaawansowane systemy wspomagające jazdę oraz dodatkowe udogodnienia dostępne po raz pierwszy w tym segmencie.

 

 • Nowe, rodzinne modele Forda są dostępne z nowoczesnymi silnikami, w tym nowymi jednostkami EcoBoost i TDCi o pojemności 1,5 litra; w ofercie jest również wariant ECOnetic emitujący 99 gramów CO2 na kilometr.

 

 • Rodzice powracający do zaparkowanego samochodu z zakupami lub wózkiem dziecięcym mogą uzyskać łatwy dostęp do bagażnika z wykorzystaniem systemu otwierania
  i zamykania drzwi bagażnika elektrycznie i bezdotykowo,

 

 • Automatyczny system zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach działa teraz do prędkości 50 km/h; system reflektorów adaptacyjnych zapewnia lepszą widoczność po zmroku.

 

 • Oba modele wyróżniają się elegancką stylizacją nadwozia, pieczołowicie wykończonym wnętrzem, oferującym intuicyjne rozwiązania, a także wyższym komfortem podróżowania

 

 

Nowe, oszczędne, wszechstronne i stylowe Fordy C-MAX i Grand C-MAX oferują nowoczesnym i aktywnym rodzinom zaawansowane systemy wspomagające jazdę, dodatkowe udogodnienia oraz wyższy komfort i wyższe bezpieczeństwo.

 

Nowy, pięciomiejscowy Ford C-MAX oraz siedmiomiejscowy Ford Grand C-MAX odznaczają się lepszymi właściwościami jezdnymi uzyskanymi za sprawą zmian wprowadzonych w podwoziu, które zostały uzupełnione nową stylizacją nadwozia i wnętrza. Rodzina Fordów C-MAX oferuje również pierwsze w segmencie drzwi bagażnika otwierane i zamykane elektrycznie
i bezdotykowo, które umożliwiają łatwe otwarcie bagażnika bez potrzeby używania rąk. W celu aktywowania systemu wystarczy tylko wykonać odpowiedni ruchu stopą pod tylnym zderzakiem. Wyposażenie obejmuje także unowocześnioną wersję systemu, który zapobiega kolizjom lub minimalizuje ich skutki.

 

Oba modele będą po raz pierwszy dostępne z nowym, opracowanym przez Forda silnikiem benzynowym 1,5 litra EcoBoost, osiągającym niskie zużycie paliwowa w porównaniu z jednostką 1,6 litra EcoBoost, którą zastępuje. W gamie dostępny będzie również silnik wysokoprężny 1,5 litra TDCi ECOnetic o mocy 105 KM, który w pięciomiejscowej odmianie Forda C-MAX emituje zaledwie 99 gramów CO2* na kilometr. Wiodąca w klasie dynamika jazdy to z kolei zasługa przeprojektowanego zawieszenia i układu kierowniczego.

 

„Ford C-MAX słynie z niskiego zużycia paliwa, zwinnego, sportowego prowadzenia oraz wszechstronnego i przestronnego wnętrza,” powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu, Ford of Europe. „Ponadto, rodzina nowych Fordów C-MAX oferuje wysoki poziom wyrafinowania, zwykle utożsamiany z autami wyższych segmentów, natomiast wszystkie jednostki napędowe dostępne w tym modelu są teraz bardziej ekologiczne i nadal oferują doskonałe osiągi.”

 

Wydajne i mocne silniki

 

Nowe Fordy C-MAX i Grand C-MAX oferują niższe koszty eksploatacji, uzyskane dzięki niskiemu zużyciu paliwa. Modele te zachowują jednocześnie wysokie osiągi i doskonałą dynamikę za sprawą zastosowania następujących jednostek napędowych:

 

 • Opracowanego przez Forda, wydajnego silnika benzynowego 1,5 litra EcoBoost w wersjach o mocy 150 KM i 182 KM, który w pięcioosobowej odmianie Forda C-MAX-a emituje 139 gramów CO2 na kilometr w porównaniu ze 144 g/km w stosowanym do tej pory silniku benzynowym 1,6 litra EcoBoost.

 

 • Nowego, opracowanego przez Forda silnika wysokoprężnego 1,5 litra TDCi, oferowanego w wersjach o mocy 95 KM i 120 KM, z których każda emituje 105 gramów CO2 na kilometr, czyli o 12 procent CO2 mniej, niż poprzedni Diesel o pojemności 1,6 litra. Nowa jednostka jest przy tym o 5 KM mocniejsza.

 

 • 100- i 125-konnych wersji opracowanego przez Forda silnika benzynowego 1,0 litra EcoBoost, który jako pierwsza konstrukcja w historii został trzykrotnie z rzędu nagrodzony tytułem „Międzynarodowy Silnik Roku”.

 

Ford C-MAX ECOnetic, wyposażony w silnik 1,5 litra TDCi o mocy 105 KM, będzie po raz pierwszy emitował poniżej 100 gramów CO2 na kilometr. Standardem w Fordzie C-MAX wyposażonym w silnik benzynowy EcoBoost oraz silnik wysokoprężny 2,0 litra TDCi jest układ Auto-Start-Stop, który pozwala obniżyć emisję CO2 nawet o 17 procent przy jednoczesnym zwiększeniu mocy jednostek napędowych o 7 procent.

 

„Nowe, opracowane przez Forda silniki 1,5 litra EcoBoost i TDCi są ważnymi graczami w rozbudowanej ofercie jednostek napędowych o zwiększonej mocy i obniżonym zapotrzebowaniu na paliwo,” powiedział Jim Baumbick, dyrektor globalnego pionu samochodów segmentu C, Ford Motor Company. „Nasze najnowsze konstrukcje sprawią, że już w momencie debiutu rynkowego nowy Ford C-MAX będzie oferował pełną gamę silników spełniających europejską normę emisji Euro VI.”

 

Dynamika jazdy

Rodzina Fordów C-MAX oferuje wiodące w klasie właściwości jezdne. W nowych modelach wprowadzono znaczące modyfikacje, w tym:

 

 • Sztywniejsze tuleje zawieszenia, pozwalające uzyskać bardziej intuicyjne i precyzyjne prowadzenie, jak również mniejsze przechyły nadwozia.

 

 • Przeprojektowane amortyzatory, potęgujące wysoką precyzję działania układu kierowniczego przy zachowaniu odpowiedniego komfortu jazdy. Zastosowany w nich nowy układ zaworów redukuje hałas, co pozytywnie wpływa na wrażenia pasażerów podczas podróżowania.

 

 

 • Elektryczne wspomaganie układu kierowniczego zestrojone pod kątem wyższej precyzji działania i lepszej stabilności jazdy.

 

System czujników

Fordy C-MAX i Grand C-MAX zostały wyposażone w zaawansowane układy, które pomagają kierowcy minimalizować skutki kolizji lub całkowicie im zapobiegać. Opracowane przez Forda systemy zapobiegają zarówno drobnym otarciom nadwozia podczas parkowania, jak i poważniejszym zderzeniom podczas jazdy z dużą prędkością.

 

Opracowany przez Forda system zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach w razie niebezpieczeństwa przygotowuje do działania układ hamulcowy, a jeśli kierowca nie zareaguje, dodatkowo redukuje moment obrotowy silnika i automatycznie uruchamia hamulce, aby zredukować siłę uderzenia. System działa do prędkości 50 km/h, podczas gdy wcześniej granica prędkości wynosiła 30 km/h.

 

Oprócz tego Ford wprowadza w Europie system zapobiegania kolizjom przy wyższych prędkościach. Oferuje on dużo większy obszar wykrywania innych pojazdów (prędkość jazdy od 8 do 180 km/h), wspierając kierowcę podczas jazdy z wysokimi prędkościami, na przykład na autostradzie, poprzez wyemitowanie ostrzeżeń i w razie konieczności uruchomienie układu hamulcowego.

 

Nowością w Fordzie C-MAX jest również inteligentny tempomat, pozwalający kierowcy na utrzymanie stałej odległości do poprzedzającego pojazdu, nawet wówczas, gdy ten pojazd jedzie wolniej, niż wynosi prędkość zaprogramowana przez prowadzącego Forda C-MAX.
 

W sytuacjach, w których inteligentny tempomat nie może być aktywowany, kierowca może skorzystać z nowego systemu, który pozwala ustawić preferowany dystans do pojazdu jadącego z przodu. Jeśli Ford C-MAX zbliży się do poprzedzającego auta, system wyemituje wizualne ostrzeżenie w trzech kolorach - szarym, żółtym i czerwonym (w zależności od odległości).

 

Opracowany przez Forda system wspomagający parkowanie potrafi sam wyszukać odpowiednie miejsce parkingowe i po naciśnięciu przez kierowcę odpowiedniego przycisku automatycznie zaparkować w nim pojazd - prowadzący musi jedynie operować skrzynią biegów oraz pedałami gazu i hamulca. Ponadto, oba nowe modele zostały wyposażone w układ wspomagający parkowanie prostopadłe.

 

Zastosowanie dodatkowych czujników pozwoliło również na opracowania dwóch kolejnych układów, które pomagają kierowcy podczas wyjeżdżania z miejsc parkingowych:

 

 

 • System pomagający kierowcom podczas wyjazdu z równoległego miejsca parkingowego. Po wybraniu przez kierowcę prawej lub lewej strony do wyjazdu, system odpowiednio obraca kołem kierownicy, natomiast kierowca kontroluje pedał gazu i hamulca.

 

 

 

Oświetlenie drogi

Nowe systemy oświetlenia oferowane w Fordach C-MAX i Grand C-MAX zapewniają kierowcy lepsze warunki oświetleniowe podczas jazdy po zmroku lub w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

 

Opracowany przez Forda system reflektorów adaptacyjnych dostosowuje strumień światła do warunków panujących na drodze, wykorzystując do tego jedno z siedmiu zaprogramowanych ustawień. Przy powolnym pokonywaniu zakrętów system skieruje strumień światła bardziej na pobocze drogi, aby lepiej doświetlić ewentualnych rowerzystów czy pieszych, a w czasie dynamicznego pokonywania łuku drogi system doświetli lepiej sam zakręt.

 

Oba modele mogą zostać wyposażone w bi-ksenonowe reflektory HID, które w optymalny sposób oświetlają drogę przed samochodem. Z kolei światła do jazdy dziennej LED sprawiają, że nowe Fordy C-MAX i Grand C-MAX są lepiej widoczne dla innych użytkowników drogi.

 

Bezpieczeństwo, udogodnienia i komfort

Wnętrza nowych Fordów C-MAX i Grand C-MAX zapewniają rodzinom wyższy poziom bezpieczeństwa, więcej udogodnień i wyższy komfort, oferując jednocześnie wszechstronne rozwiązania wspierające aktywny tryb życia.

 

Oba modele oferują praktyczne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, w tym nowe punkty mocowania fotelika dziecięcego „i-Size” kompatybilne ze systemem ISOFIX najnowszej generacji. System zapewnia lepszą ochronę głowy i szyi dziecka podczas zderzenia bocznego i czołowego. Specjalny wskaźnik umieszczony w desce rozdzielczej informuje wszystkich podróżujących o konieczności zapięcia pasów bezpieczeństwa, natomiast szerokokątne lusterko wsteczne pozwala kierowcy monitorować to, co dzieje się w tylnej części kabiny. Ponadto, zwierzęta przewożone w bagażniku są teraz chronione specjalną klatką.

 

Rodzice powracający do zaparkowanego samochodu z zakupami lub wózkiem dziecięcym mogą uzyskać łatwy dostęp do bagażnika z wykorzystaniem systemu otwierania i zamykania drzwi bagażnika elektrycznie i bezdotykowo. Ponadto, siedmiomiejscowa wersja Forda Grand C-MAX została wyposażona w opracowane przez Forda innowacyjne, podwójne drzwi przesuwne, a także specjalną konstrukcję siedzeń ułatwiającą zajmowanie miejsca i pozwalającą uzyskać większą przestrzeń w funkcjonalnej kabinie pasażerskiej.

 

Przeprojektowane wnętrza obu modeli oferują ponad 20 przemyślanych schowków, ułatwiających przewożenie zabawek, książek czy przekąsek:

 

 • Nowy schowek w centralnej konsoli jest większy i wyposażony w nowy, przesuwany podłokietnik, zapewniając kierowcy wyższy komfort podróżowania.

 

 • W nowym, regulowanym schowku w konsoli zmieszczą się butelki i kubki o różnych kształtach, przy czym jednocześnie można w nim umieścić butelkę o pojemności 1 litra
  i 0,4-litrowy kubek.

 

 • Zmodyfikowany, otwierany schowek przed pasażerem daje lepszy dostęp do zgromadzonych w nim przedmiotów.

 

 

 • W górnej części deski rozdzielczej znajduje się bardziej pojemy schowek z dwoma zintegrowanymi wejściami USB, umożliwiającymi podłączenie i naładowanie przenośnych urządzeń.

 

Projekt wnętrza nowych modeli jest bardziej intuicyjny i przejrzysty, o czym świadczy mniejsza liczba przycisków i przełączników. Nowa, satynowa tapicerka w czarnym kolorze oraz chromowane detale tworzą bardziej nowoczesny i elegancki wygląd. Poszczególne funkcje są łatwiejsze w obsłudze - na przykład panel klimatyzacji ma teraz mniej przycisków i są one łatwiejsze do odróżnienia i zlokalizowania.

 

Wszystkie osoby podróżujące nowymi Fordami C-MAX i Grand C-MAX mogą się zrelaksować w komfortowym i wyrafinowanym wnętrzu. Komfort akustyczny podnoszą grubsze szyby boczne oraz uszczelki lepiej absorbujące hałas, umieszczone wokół pokrywy bagażnika i lusterka wstecznego. Komorę silnika wyciszono poprzez zastosowanie osłony cieplnej wypełnionej materiałem wygłuszającym, natomiast w autach wyposażonych w silnik Diesla zastosowano dodatkowe uszczelki lepiej tłumiące wibracje.

 

Podczas pracy przy dużym obciążeniu jednostki napędowej, wszelkie drgania są niwelowane przez specjalnie wyważone dwumasowe koło zamachowe, a nowe punkty mocowania silnika zapewniają wyższy komfort eksploatacji podczas działania układu Auto Start-Stop. Wibracje pochodzące z zewnątrz są natomiast izolowane przez sztywniejsze i odpowiednio zoptymalizowane obręcze aluminiowe kół.

 

Dodatkowo, wszystkie wersje Fordów C-MAX i Grand C-MAX będą oferowane z tapicerką o wyższej jakości, a także podgrzewaną kierownicą, listwami progowymi oraz punktami mocowania siatki bagażowej zlokalizowanymi za pierwszym i drugim rzędem siedzeń.

 

Poczucie przestronności wnętrza potęguje opcjonalne panoramiczne okno dachowe wykorzystujące szkło odbijające promienie słoneczne, zapewniając odpowiedni komfort termiczny w kabinie oraz chroniąc podróżujących przed szkodliwym wpływem promieni UV. Dodatkowym udogodnieniem jest elektrycznie sterowana roleta.

 

Lepsza łączność dzięki systemowi SYNC 2

Nowy Ford C-MAX jest wyposażonym w system SYNC 2. Opracowany przez Forda zaawansowany system komunikacji, pozwalający kierowcy sterować pokładowymi urządzeniami bez potrzeby odrywania wzroku od drogi i rąk od kierownicy, obejmuje 8-calowy kolorowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości oraz zaawansowany system kontroli głosowej, zapewniający łatwiejsze sterowanie funkcjami systemu audio, nawigacji, klimatyzacji oraz kompatybilnych telefonów komórkowych.

 

Nawigacja satelitarna zintegrowana z systemem SYNC 2, wspierana przez serwis HERE dostarczający mapy, oferuje podzielony wyświetlacz z wyszczególnionymi skrzyżowaniami, funkcją odczytywania na głos nazw ulic, widokiem 3D skrzyżowań na autostradzie i ciekawych miejsc oraz przewodnikiem Michelin. System pozwala użytkownikowi na łatwiejsze wprowadzanie wskazówek nawigacyjnych, a ponadto - korzystając z komend głosowych - oferuje możliwość odtworzenia utworów muzycznych wskazanego artysty.

 

Nowy Ford C-MAX będzie również dostępny z systemem audio premium obejmującym 10 głośników firmy Sony, w tym subwoofer, który odtwarza niskie tony - basy - oferując głębsze i pełniejsze brzmienie.

 

Z kolei pierwszy w segmencie system MyKey pozwoli kierowcy zaprogramować kluczyk do Forda C-MAX-a w taki sposób, aby inne osoby prowadzące samochód - z reguły młodsi kierowcy - nie mogły przekraczać ustalonej prędkości maksymalnej, dezaktywować systemów bezpieczeństwa - jak na przykład kontroli trakcji - czy ustawiać maksymalnej głośności systemu audio. Dodatkowo, jeśli osoba, której właściciel Forda C-MAX-a użyczył swoje auto nie zapnie pasów bezpieczeństwa, włączenie systemu audio nie będzie w ogóle możliwe.

 

Nowoczesna i dynamiczna stylizacja

Rodzina nowego Forda C-MAX została poddana zmianom stylizacyjnym, odzwierciedlającym założenia globalnej strategii One Ford. Wzrok przykuwa przede wszystkim trapezoidalna osłona chłodnicy wkomponowana w elegancki przedni pas nadwozia. Dysze spryskiwaczy przedniej szyby zostały ukryte poniżej dolnej krawędzi szyby, co pozwoliło uwypuklić minimalistyczny charakter przestylizowanej maski silnika oraz smuklejszych reflektorów. Całość uzupełniają poszerzone lampy przeciwmgielne o kwadratowym kształcie.

 

Pokrywa bagażnika ma teraz bardziej spójny i wyrafinowany kształt, osiągnięty dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej techniki spawania laserowego, polegającej na łączeniu cienkich arkuszy blachy za pomocą mniejszych i bardzo wytrzymałych spawów. Dopełnieniem nowoczesnego wyglądu są kompaktowe tylne lampy.

 

W gamie lakierów nadwozia znalazły się nowe kolory Red Rush i Caribou.

 

„Fordy C-MAX i Grand C-MAX oferują nabywcom odprężające wrażenia z jazdy, będące zasługą zmodyfikowanego zawieszenia i odświeżonego wnętrza, jak również zastosowania wyrafinowanych systemów wspomagających kierowcę,” powiedział Baumbick. „Lepsza widoczność w złych warunkach atmosferycznych, przewidywanie potencjalnych kolizji drogowych oraz wspomaganie mniej doświadczonych kierowców - wszystko to sprawia, że zarówno prowadzący, jak i pasażerowie nowych Fordów C-MAX i Grand C-MAX czują się bardziej zrelaksowani podczas jazdy.”

 

 

* Dane dotyczące zużycia paliwa oraz poziomu emisji CO2 pochodzą z testów przeprowadzonych zgodne z wymogami aktualnej wersji dyrektywy (EC) 715/2007 i (EC) 692/2008. Dane dotyczące zużycia paliwa i emisji CO2 odnoszą się do wariantu modelowego, a nie konkretnego samochodu. Stosowana tu standardowa procedura testowa pozwala porównać różne rodzaje pojazdów i różnych producentów. Rzeczywisty poziom zużycia paliwa i emisji CO2 zależy od stylu jazdy kierowcy oraz innych czynników. CO2 to główny gaz cieplarniany odpowiedzialny za globalne ocieplenie. Wyniki testów podane w MPG (liczba mil na galon) również odnoszą się do europejskiego cyklu pomiarowego i zostały przedstawione w galonach angielskich. Ze względu na odmienne cykle pomiarowe oraz przepisy dane te mogą różnić się od wyników uzyskanych w cyklach pomiarowych w innych regionach świata.

 

      Cena Detaliczna z VAT
Silniki Wersja   PLN
 
1.0 EcoBoost 100 KM (z ASS), M6 Trend Compact 73 600
1.0 EcoBoost 125 KM (z ASS), M6 Trend Compact 76 600
1.5 EcoBoost 150 KM (z ASS), M6 Trend Compact 80 550
1.5 EcoBoost 150 KM (z ASS), A6* Trend Compact 89 550
1.5 EcoBoost 182 KM (z ASS), A6* Trend Compact 94 350
1.6 Ti-VCT 85 KM, M5 Trend Compact 68 100
1.6 Ti-VCT 125 KM, M6 Trend Compact 74 100
1.5 TDCi 95 KM (z ASS), M6 Trend Compact 80 800
1.5 TDCi 95 KM, M6** Trend Compact 79 800
1.5 TDCi 105 KM ECOnetic (z ASS), M6 Trend Compact 81 700
1.5 TDCi 120 KM (z ASS), M6 Trend Compact 84 550
1.5 TDCi 120 KM, M6** Trend Compact 83 550
1.5 TDCi 120 KM (z ASS), PowerShift** Trend Compact 93 550
1.5 TDCi 120 KM, PowerShift** Trend Compact 92 550
2.0 TDCi 150 KM (z ASS), M6 Trend Compact 88 850
2.0 TDCi 150 KM (z ASS), PowerShift Trend Compact 97 850
2.0 TDCi 170 KM (z ASS), PowerShift Trend Compact 100 850
1.0 EcoBoost 100 KM (z ASS), M6 Trend Grand 76 650
1.0 EcoBoost 125 KM (z ASS), M6 Trend Grand 79 650
1.5 EcoBoost 150 KM (z ASS), M6 Trend Grand 83 600
1.5 EcoBoost 150 KM (z ASS), A6* Trend Grand 92 600
1.5 EcoBoost 182 KM (z ASS), A6* Trend Grand 97 400
1.6 Ti-VCT 125 KM, M6 Trend Grand 77 150
1.5 TDCi 95 KM (z ASS), M6 Trend Grand 83 850
1.5 TDCi 95 KM, M6** Trend Grand 82 850
1.5 TDCi 120 KM (z ASS), M6 Trend Grand 87 600
1.5 TDCi 120 KM, M6** Trend Grand 86 600
1.5 TDCi 120 KM (z ASS), PowerShift** Trend Grand 96 600
1.5 TDCi 120 KM, PowerShift** Trend Grand 95 600
2.0 TDCi 150 KM (z ASS), M6 Trend Grand 91 900
2.0 TDCi 150 KM (z ASS), PowerShift Trend Grand 100 900
2.0 TDCi 170 KM (z ASS), PowerShift Trend Grand 103 900
1.0 EcoBoost 100 KM (z ASS), M6 Edition Compact 82 000
1.0 EcoBoost 125 KM (z ASS), M6 Edition Compact 85 000
1.5 EcoBoost 150 KM (z ASS), M6 Edition Compact 88 950
1.5 EcoBoost 150 KM (z ASS), A6* Edition Compact 97 950
1.5 EcoBoost 182 KM (z ASS), A6* Edition Compact 102 750
1.6 Ti-VCT 85 KM, M5 Edition Compact 76 500
1.6 Ti-VCT 125 KM, M6 Edition Compact 82 500
1.5 TDCi 95 KM (z ASS), M6 Edition Compact 89 200
1.5 TDCi 105 KM ECOnetic (z ASS), M6 Edition Compact 90 100
1.5 TDCi 120 KM (z ASS), M6 Edition Compact 92 950
1.5 TDCi 120 KM, M6** Edition Compact 91 950
1.5 TDCi 120 KM (z ASS), PowerShift** Edition Compact 101 950
2.0 TDCi 150 KM (z ASS), M6 Edition Compact 97 250
2.0 TDCi 150 KM (z ASS), PowerShift Edition Compact 106 250
2.0 TDCi 170 KM (z ASS), PowerShift Edition Compact 109 250
1.0 EcoBoost 100 KM (z ASS), M6 Edition Grand 85 050
1.0 EcoBoost 125 KM (z ASS), M6 Edition Grand 88 050
1.5 EcoBoost 150 KM (z ASS), M6 Edition Grand 92 000
1.5 EcoBoost 150 KM (z ASS), A6* Edition Grand 101 000
1.5 EcoBoost 182 KM (z ASS), A6* Edition Grand 105 800
1.6 Ti-VCT 125 KM, M6 Edition Grand 85 550
1.5 TDCi 95 KM (z ASS), M6 Edition Grand 92 250
1.5 TDCi 120 KM (z ASS), M6 Edition Grand 96 000
1.5 TDCi 120 KM, M6** Edition Grand 95 000
1.5 TDCi 120 KM (z ASS), PowerShift** Edition Grand 105 000
2.0 TDCi 150 KM (z ASS), M6 Edition Grand 100 300
2.0 TDCi 150 KM (z ASS), PowerShift Edition Grand 109 300
2.0 TDCi 170 KM (z ASS), PowerShift Edition Grand 112 300
1.0 EcoBoost 100 KM (z ASS), M6 Titanium Compact 81 300
1.0 EcoBoost 125 KM (z ASS), M6 Titanium Compact 84 300
1.5 EcoBoost 150 KM (z ASS), M6 Titanium Compact 88 250
1.5 EcoBoost 150 KM (z ASS), A6* Titanium Compact 97 250
1.5 EcoBoost 182 KM (z ASS), A6* Titanium Compact 102 050
1.6 Ti-VCT 125 KM, M6 Titanium Compact 81 800
1.5 TDCi 95 KM (z ASS), M6 Titanium Compact 88 500
1.5 TDCi 95 KM, M6** Titanium Compact 87 500
1.5 TDCi 105 KM ECOnetic (z ASS), M6 Titanium Compact 89 400
1.5 TDCi 120 KM (z ASS), M6 Titanium Compact 92 250
1.5 TDCi 120 KM, M6** Titanium Compact 91 250
1.5 TDCi 120 KM (z ASS), PowerShift** Titanium Compact 101 250
1.5 TDCi 120 KM, PowerShift** Titanium Compact 100 250
2.0 TDCi 150 KM (z ASS), M6 Titanium Compact 96 550
2.0 TDCi 150 KM (z ASS), PowerShift Titanium Compact 105 550
2.0 TDCi 170 KM (z ASS), PowerShift Titanium Compact 108 550
1.0 EcoBoost 100 KM (z ASS), M6 Titanium Grand 84 100
1.0 EcoBoost 125 KM (z ASS), M6 Titanium Grand 87 100
1.5 EcoBoost 150 KM (z ASS), M6 Titanium Grand 91 050
1.5 EcoBoost 150 KM (z ASS), A6* Titanium Grand 100 050
1.5 EcoBoost 182 KM (z ASS), A6* Titanium Grand 104 850
1.6 Ti-VCT 125 KM, M6 Titanium Grand 84 600
1.5 TDCi 95 KM (z ASS), M6 Titanium Grand 91 300
1.5 TDCi 120 KM (z ASS), M6 Titanium Grand 95 050
1.5 TDCi 120 KM, M6** Titanium Grand 94 050
1.5 TDCi 120 KM (z ASS), PowerShift** Titanium Grand 104 050
1.5 TDCi 120 KM, PowerShift** Titanium Grand 103 050
2.0 TDCi 150 KM (z ASS), M6 Titanium Grand 99 350
2.0 TDCi 150 KM (z ASS), PowerShift Titanium Grand 108 350
2.0 TDCi 170 KM (z ASS), PowerShift Titanium Grand 111 350

 

PEŁNE MATERIAŁY PRASOWE DLA ZALOGOWANYCH W ZAKŁADCE MEDIA

 

 

Informacje o firmie Ford Motor Company

Ford Motor Company z centralą w Dearborn, w stanie Michigan w USA, wytwarza i sprzedaje pojazdy na sześciu kontynentach, zatrudniając około 187 tys. pracowników i prowadząc produkcję w 62 zakładach na całym świecie. Obecnie do koncernu należą marki samochodów Ford i Lincoln. Firma świadczy także szeroką gamę usług finansowych za pośrednictwem spółki Ford Motor Credit Company. Więcej informacji na temat produktów i aktualnej oferty rynkowej można znaleźć odwiedzając witrynę internetową www.corporate.ford.com.

Ford of Europe wytwarza, sprzedaje i serwisuje pojazdy marki Ford na 50 indywidualnych rynkach, zatrudniając około 47 tys. pracowników we własnych oddziałach i łącznie około 66 tys. osób po uwzględnieniu spółek typu joint venture oraz działalności nieskonsolidowanej. Oprócz spółki Ford Motor Credit Company, usługi firmy Ford of Europe obejmują dział Ford Customer Service Division oraz 23 oddziały produkcyjne (12 spółek całkowicie zależnych lub skonsolidowanych typu joint venture oraz 11 nieskonsolidowanych typu joint venture). Pierwsze samochody marki Ford dotarły do Europy w 1903 roku – w tym samym roku powstała firma Ford Motor Company. Produkcja w Europie ruszyła w roku 1911.Źródło: Ford

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

 • Brak postów do publikacji.