Newsy

Pierwsze zawody Motocross EMX 65, 85 oraz Open
2010-04-27
Pierwsze zawody Motocross EMX

W miniony weekend na torze przeznaczonym do zawodów motocrossowych na Litwie odbyły się pierwsze wyścigi Mistrzostw Europy w klasach EMX 65, 85 i Open.

W klasie Open wystartowało dwóch polskich zawodników, którzy wywalczyli punktowane miejsca. Łukasz Lonka zajął ósmą lokatę w wyścigu pierwszym, natomiast w drugim zdołał przekroczyć linię mety na pozycji dziesiątej. Po dwuletniej przerwie i kontuzji powrócił Maciej Zdunek. Polak w wyścigu pierwszym i drugim wywalczył kolejno piętnastą i szesnastą pozycję. Podwójnym zwycięzcą kategorii Open został rosyjski motocyklista Dmitry Parshin.

W kategorii EMX 85 również wystartował reprezentant Polski. Patryk Zdunek dwukrotnie zameldował się na dwunastym miejscu, zdobywając tym samym punkty do klasyfikacji generalnej.

Następne zawody Mistrzostw Europy w Motocrossie odbędą się 1-2 maja w Lidzbarku Warmińskim.

Źródło: PZM, Informacja Moto Target