Newsy

38 Rajd Elmot Krause należał do Tomasza Kuchara
2010-04-26
38 Rajd Elmot Krause należał

Kierowca Peugeota 207 S2000 odniósł zwycięstwo w pierwszej rundzie RSMP. W obu dniach rajdu Elmot Krause Tomasz Kuchar był najszybszy i nie dał szans rywalom.

O drugie miejsce toczyła się bardzo zacięta walka do samego końca. Michał Sołowow ostatnią pętlę rozpoczął z przewagą 7,2 sekundy nad Leszkiem Kuzajem. Z powodu odwołania 13 OS-u, zostały tylko dwa odcinki na rozstrzygnięcie rywalizacji. Sołowow ostatecznie zdołał obronić się przed Kuzajem i zajął drugą lokatę, odrabiając do kierowcy Skody Fabii S2000 3,1 sekundy.

Na rajdowe trasy powrócił Sebastian Frycz. Kierowca objął stery Mitsubishi Lancera Evo IX. Niestety Sebastian miał po drodze kilka problemów jak na przykład awarię skrzyni biegów, mimo wszystko zajął on czwartą pozycję z przewagą 2,3 sekundy nad piątym Maciejem Rzeźnikiem.

Szósta pozycja przypadła Kamilowi Butrukowi, natomiast oczko dalej uplasował się Kajetan Kajetanowicz. Na ósmej pozycji sklasyfikowany został Marcin Bełtowski. Michał Będenek, który debiutował za sterami Citroena C2 R2, zmagania ukończył na dziewiątym miejscu, dzięki czemu wygrał klasę R.

Źródło: PZM, Informacja Moto Target