Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

W miniony weekendy rozegrane zostaÅ‚y dwie rundy Mistrzostw Åšwiata Enduro. Pierwsza odbyÅ‚a siÄ™ w Hiszpanii, natomiast tydzieÅ„ później druga w Portugalii. Nasz jedyny reprezentant dosiadajÄ…cy fabrycznego motocykla Husqvarna WR 300 – Bartosz ObÅ‚ucki - startowaÅ‚ w klasie E3.

Najmocniejsza klasa E3 została zdominowana przez Davida Knighta. Utytułowany zawodnik wygrał wyścig w Hiszpanii, ale już w Portugalii musiał uznać wyższość Christophe Nambotina i uzyskał drugą pozycję ze stratą niecałych 3 sekund. W Hiszpanii Bartosz Obłucki miał kilka problemów w piątek, jednak w sobotę ciężko się napracował i ostatecznie wywalczył 6 miejsce. W niedzielę było jeszcze lepiej i polski motocyklista wskoczył na 4 pozycję. W Portugalii Bartek również sobie świetnie poradził i zdobył 5 lokatę. Niestety niedziela okazała się bardzo pechowa. Motocykl Polaka uległ awarii przez co nie zdobył on żadnych punktów. Po 4 wyścigach Obłucki znajduje się na 9 pozycji w klasyfikacji generalnej Mistrzostw.

Następna runda Mistrzostw Świata Enduro odbędzie się pod koniec maja we Włoszech. 12 i 13 czerwca Mistrzostwa zagoszczą w Polsce. Cała światowa czołówka Enduro ścigała się będzie na naszych trasach w okolicy miasta Kwidzyn.

Źródło: PZM, Informacja Moto Target