Newsy

FC Bayern po raz trzeci zdobywa puchar Audi Cup
2015-08-06
FC Bayern po raz trzeci zdobyw

FC Bayern Monachium ugruntował swoją pozycję niekwestionowanego mistrza. Czwarte rozgrywki pucharu Audi Cup przyniosły drużynie już trzecie zwycięstwo.

Dzięki bramce Roberta Lewandowskiego zdobytej w końcowej części meczu, niemiecki zespół pokonał Real Madryt z wynikiem 1:0. W walce o trzecie miejsce zmierzyły się: angielski Tottenham Hotspur i włoski AC Milan. Mecz zakończył się zwycięstwem Tottenhamu z wynikiem 2:0.

Pierwszy raz w historii rozgrywek Audi Cup zmierzyły się ze sobą czołowe drużyny z czterech europejskich krajów. W tym znamienitym gronie znalazły się kluby z Niemiec, Hiszpanii, Anglii i Włoch. Zebrani na Allianz Arena entuzjaści piłki nożnej nie mogli narzekać na brak wrażeń. Po czterech meczach bogatych w bramki, zwycięski puchar trafił w ręce FC Bayern Monachium. Jest to kolejne zwycięstwo klubu po sukcesach odniesionych w latach 2009 i 2013. „Dziękuję zespołom FC Bayern Monachium, Real Madyt, AC Milan i Tottenham Hotspur za wspaniały turniej. Składam również serdeczne gratulacje tegorocznemu zwycięzcy“ – powiedział prezes zarządu Audi, Rupert Stadler. „Prawdziwymi zwycięzcami okazali się jednak fani, którzy zakupili na każdy dzień aż 70 tysięcy biletów wstępu na Allianz Arena i przez dwa dni mieli okazję podziwiać europejski futbol na najwyższym poziomie.“

Podczas półfinałowego meczu z udziałem AC Milan i FC Bayern (0:3), trener niemieckiej drużyny – Pep Guardiola, zdecydował się oszczędzać niektórych kluczowych zawodników. W rozgrywce finałowej podjął jednak decyzję o zmianie składu. Jak się okazało, była ona słuszna. Bawarczycy już w pierwszej połowie stworzyli kilka sytuacji bramkowych. Real Madryt rozpoczął grę bez Jamesa Rodrígueza i Garetha Bale'a – bramkarzy, którzy wzięli udział w zwycięskim dla drużyny meczu półfinałowym. Na początku drugiej połowy (w 61 minucie meczu) Robert Lewandowski, który dopiero pojawił się na murawie, poważnie zagroził bramce hiszpańskiego klubu. Ten sam zawodnik na krótko przed gwizdkiem końcowym (w 88 minucie) wykorzystał precyzyjne podanie od Douglasa Costy i doprowadził do zwycięskiego wyniku 1:0. Walkę o trzecie miejsce w turnieju wygrał Tottenham Hotspur, który zmierzył się z AC Milan. Zadecydowały o tym dwa gole strzelone przez Nacera Chadliego i Thomasa Carrolla.

Zwycięzcą turnieju okazała się również tabela Audi Player Index. Nowa procedura oceny i klasyfikacji uwzględniła niemal wszystkie akcje, które miały miejsce na murawie, m. in. sprinty, strzały do bramek, asysty, pojedynki i fazy posiadania piłki. Umożliwiło to zidentyfikowanie „Man of the Match” – najskuteczniejszego zawodnika poszczególnych meczy. Tytuł ten został przyznany Kieranowi Trippier, obrońcy Tottenhamu, który wykazał się w grze o trzecie miejsce. W meczu finałowym zwycięzcą został zawodnik Bayernu, David Alaba.

Źródło: Audi, informacja Mototarget.pl