Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Koncertowe emocje dziesiątej edycji BMW Jazz Club 
2015-12-11
Koncertowe emocje dziesiątej

Jubileuszowa edycja muzycznego cyklu BMW Jazz Club organizowanego przez BMW Group Polska dobiegła końca. Na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej pojawił się jazzowy superband współtworzony przez znakomitych polskich i zagranicznych muzyków z Anną Marią Jopek i saksofonistą Branfordem Marsalisem w składzie.


Koncert „Bezgranicznie” zakończył się kilkunastominutowymi owacjami zgromadzonej publiczności. Wydarzenie było niezwykłą fuzją gatunków inspirowanych polską muzyką na miarę dziesiątych urodzin BMW Jazz Club.

Nad artystyczną stroną przedsięwzięcia czuwała Anna Maria Jopek. Ona odpowiadała za koncepcję wieczoru, dobór repertuaru oraz artystów. Do końca szczegóły koncertu trzymane były w tajemnicy, tak by zadziwić i porwać publiczność. Efekt został osiągnięty. Wśród największych zaskoczeń wieczoru znalazł się utwór „Ballada o śmierci Janosika” interpretowana przez Branforda Marsalisa i Atom String Quartet. Skład jazzowego superbandu uzupełnili: specjalista od perkusyjnych przeszkadzajek Mino Cinelu, pianista Marcin Wasilewski, basista Robert Kubiszyn oraz multiinstrumentalista Pedro Nazaruk. Publiczność zachwycił Adam Strug śpiewający a capella stare ludowe pieśni. Na suce biłgorajskiej zagrała Maria Pomianowska.

Ten koncert był świętem muzyki wyrafinowanej, przekraczającej granice, pięknej – mówi jeden z jego bohaterów Stanisław Soyka. – Zacny mecenas to i zacna sztuka.

Recenzent „Rzeczpospolitej” Jacek Marczyński komplementując koncert pisał: „Zgodnie z nazwą tegorocznej edycji – Bezgranicznie – artyści przekroczyli granice gatunkowe. Słuchacze otrzymali niezwykłą mieszankę jazzu, klasyki, polskiego folkloru i world music. Granice zaś zostały pokonane także pod względem geograficznym, na scenie pojawił się bowiem międzynarodowy, autentyczny superband.”

Z okazji 10. edycji BMW Jazz Club koncerty odbyły się także w Filharmonii im. Karłowicza w Szczecinie oraz Bielskim Centrum Kultury. Jubileuszowa edycja potwierdziła, że pod patronatem BMW udało się stworzyć jeden z najbardziej prestiżowych i pożądanych przez słuchaczy cykli koncertowych w Polsce. Na warszawski koncert bilety wyprzedały się na kilka tygodni przed wydarzeniem.

BMW Jazz Club to jeden z licznych przykładów zaangażowania BMW w sferę kultury. Pod hasłem „BMW drives culture” firma od lat wspiera takie obszary jak sztuka współczesna, jazz i muzyka klasyczna, a także architektura i nowoczesny design. Światowy zasięg zyskała kolekcja BMW Art Cars, współtworzona przez największych współczesnych artystów, jak m.in. Jeff Koons, Andy Warhol czy Roy Liechtenstein, którzy wykreowali artystyczne wizje modeli BMW.

W Polsce BMW Group wspiera m.in. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, Camerimage oraz projekt OperaLab. Wydarzeniem nawiązującym do słynnej BMW Art Cars Collection jest realizowany we współpracy z Fundacją Nowej Kultury Bęc Zmiana projekt BMW/ART/TRANSFORMS. Związek BMW z designem oraz architekturą widoczny jest w Polsce także dzięki projektowi BMW/URBAN/TRANSFORMS.



Źródło: BMW, informacja Mototarget.pl

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.