Newsy

Latvala prowadzi po dziesiątym OS-ie, Loeb nadrabia
2010-04-02
Latvala prowadzi po dziesiąty

Po dzisiejszych zmaganiach Jari-Matti Latvala zdołał utrzymać pierwsze miejsce, jednak świetnie jadący Sebastien Loeb skutecznie goni fińskiego kierowcę i na mecie 10 OS-u traci do niego już tylko 4,7 sek.

Sensacją dnia było odpadnięcie Mikko Hirvonena. Zawodnik pochodzący z Finlandii był na piątym miejscu w rajdzie, niestety urwał koło na piątym kilometrze pierwszego piątkowego odcinka Suwayma. Jego Ford Focus uderzył prawym przodem w skalną ścianę po czym odbił się i wpadł na ścianę po przeciwnej stronie. Po tej sytuacji w Fordzie został uszkodzony lewy przód, przez co Fin musiał zakończyć swoją jazdę.

Zdecydowanie więcej szczęścia miał Sebastien Loeb, który zwyciężył na pechowej dla Hirvonena próbie Suwayma, a także na najdłuższym odcinku rajdu Jordan River, który liczy ponad 40 kilometrów. Sebastien Ogier znajduje się 9,4 sekundy za Loebem. Petter Solberg wygrał odcinek Kafrain, jednak podczas następnej próby stracił sporo czasu i spadł na czwarte miejsce, ostatecznie tracąc do Ogiera 13,9 sekundy.

Dani Sordo znajduje się na piątej pozycji i traci do Solberga 6,3 sekundy. Matthew Wilson zdołał awansować do czołowej szóstki. Henning Solberg stracił na 10 OS-ie ponad 7 minut i spadł na aż 12 miejsce. Norweg wymieniał koło i zgłaszał problem z hamulcami. Federico Villagra okupuje siódmą lokatę, a zaraz za nim jest Kimi Raikkonen.

Źródło: WRC, informacja Moto Target