Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Zwycięski 2015 rok: liczne trofea i tytuły dla Opla 
2016-01-15
Zwycięski 2015 rok: liczne tr

Na samym początku 2015 roku Opel Zafira Tourer 1.6 CNG zainaugurował serię nagród, zdobywając trzeci rok z rzędu tytuł vana najbardziej przyjaznego dla środowiska przyznawany przez instytut ekologiczny Ökotrend (zużycie paliwa w cyklu mieszanym i emisja CO2: 4,7 kg/7,2 m3 gazu wysokometanowego na 100 km; 129 g/km).


Kilka dni temu samochód zdążył zwyciężyć w tej kategorii już czwarty raz z rzędu. Jednak wyróżnienie uniwersalnego vana napędzanego gazem ziemnym było dopiero zwiastunem licznych trofeów, które potwierdzają, że Opel wraca do gry i cieszy się uznaniem zarówno klientów, jak i ekspertów.

Drugi rok z rzędu Opel ADAM wygrał plebiscyt czytelników renomowanego czasopisma auto motor und sport na najlepszy samochód w kategorii małych samochodów, a wkrótce potem zdobył także nagrodę Blogger Auto 2015. W uznaniu wysokiej wartości odsprzedaży używanych pojazdów modele Opel ADAM i Zafira Tourer zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach w rankingu Mistrz Wartości 2015, opracowywanym przez Auto Bild i niezależną firmę usługową Schwacke.

Czytelnicy magazynu konsumenckiego Guter Rat oraz magazynu SUPERillu uznali Opla Corsę za Najrozsądniejszy Samochód 2015. Nowa edycja małego bestsellera zwyciężyła także w konkursach o tytuł Samochodu Roku w Rumunii, Grecji i Serbii — przy czym są to tylko przykłady licznych nagród krajowych zdobytych przez Corsę w całej Europie. Na poziomie międzynarodowym samochód jest laureatem prestiżowej nagrody Best Buy Car of Europe 2015, przyznanej przez eksperckie jury AUTOBEST.

Branżowe czasopismo Firmenauto i niezależna firma DEKRA po raz kolejny uznały Mokkę za najlepszy Samochód Służbowy Roku. Znów potwierdziła się również atrakcyjność lekkich pojazdów użytkowych marki Opel: konta modeli Movano i Vivaro wzbogaciły się między innymi o nagrody Plus X. Innowacyjność tych pojazdów została doceniona w różnych kategoriach, podobnie jak miało to miejsce w przypadku wprowadzonych niedawno modeli KARL i Zafira Tourer. Dzięki temu Opel pozostaje „najbardziej innowacyjną marką” w plebiscycie Plus X Award nieprzerwanie od 2012 roku. W Austrii Opel Vivaro zdobył tytuł Flotowego Samochodu Roku, a Movano, testowany przez magazyny VerkehrsRundschau i Trucker, został ogłoszony Ekologicznym Vanem 2015. Model ten zwyciężył również w rankingu najmniej awaryjnych używanych samochodów dostawczych opublikowanym przez firmę DEKRA.

Czasopismo auto motor und sport uhonorowało także model ADAM S (zużycie paliwa w cyklu mieszanym i emisja CO2: 5,9 l/100 km; 139 g/km) nagrodą Autonis. Ubiegłoroczną gwiazdą Opla i zdobywcą najliczniejszych nagród była nowa generacja modelu Astra. Jakościowy skok w ofercie marki Opel podbił całą Europę, wygrywając krajowe plebiscyty na samochód roku, najkorzystniejszy zakup i najlepszy samochód rodzinny. Ukoronowaniem tej serii była Złota Kierownica 2015 przyznana przez Auto Bild i Bild am Sonntag. Najmłodszy kompaktowy Opel jest lżejszy i bardziej dynamiczny, a przy tym został wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Jednym z przykładów takich technologii są adaptacyjne matrycowe reflektory LED IntelliLux®, za które jury AUTOBEST przyznało firmie Opel nagrodę SAFETYBEST 2015. Kolejnym przykładem jest system OnStar: wiosną Auto Bild i Computer Bild doceniły tę wyznaczającą trendy technologię nagrodami w kategoriach Connected Car (samochód podłączony do Internetu) i Pioneer. W Wielkiej Brytanii ten osobisty opiekun kierowcy otrzymał nagrody Auto Express Technology i BusinessCar Techies.

Najlepsza reklama dla najlepszych produktów: udane kampanie i sprawna organizacja gwarancją sukcesu

Na wysoką ocenę klientów i ekspertów zasłużyły nie tylko nowe modele Opla, ale także sposób, w jaki firma prezentuje je publiczności.

Gesamtverband Kommunikationsagenturen GWA e.V. (Stowarzyszenie Agencji Komunikacji) przyznało firmie Opel najwyższą niemiecką nagrodę za działania marketingowe — GWA Effie in Gold, doceniając w ten sposób kampanię reklamową „Umparken im Kopf”. Odważna kampania przyniosła firmie Opel i obsługującej ją agencji Scholz & Friends już ponad 30 nagród, w tym Grand Prix Econ Forum w konkursie Jahr der Werbung (Rok Reklamy) za najlepszą kampanię w roku. Zespół działu prasowego i PR firmy Opel został uznany za Zespół ds. Komunikacji Roku 2015 w plebiscycie European Excellence Awards. Firma osiąga także doskonałe wyniki pod względem organizacyjnym. Według Verband der deutschen Automobilindustrie (Niemieckiego Stowarzyszenia Branży Motoryzacyjnej) Opel stosuje wzorcowe rozwiązania logistyczne, zasługujące na nagrodę VDA Logistik 2015. Solidne fundamenty dalszych sukcesów w 2016 roku zostały więc zbudowane. Źródło: Opel, informacja Mototarget.pl

Zaloguj się aby skomentować