Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Rusza produkcja Focusa RS 
2016-01-19
Rusza produkcja Focusa RS

Wraz z rozpoczęciem produkcji nowego Forda Focusa RS, Ford wkracza w nowy etap rozwoju samochodów sportowych.


Ford szacuje, że w 2016 wyprodukuje 41 000 samochodów o wysokich osiągach z przeznaczeniem na rynek europejski - dla porównania, w 2015 roku firma wyprodukowała 29 000 takich aut. Oznacza to wzrost o 40 procent w stosunku rok do roku.

 

Wśród modeli cieszących się dużą popularnością wśród klientów znajduje się nowy Focus RS (pierwsze egzemplarze tego modelu właśnie zjechały z linii produkcyjnej w fabryce w Saarlouis w Niemczech), Ford Mustang, na którego Ford przyjął w Europie już ponad 13 000 zamówień, a także Focus ST i Fiesta ST.

 

Wraz z Fordem GT, który ma dopiero zadebiutować na rynku, Ford oferuje najbardziej rozbudowaną gamę samochodów o sportowych osiągach, poczynając od kompaktowych hatchbacków, a kończąc na supersamochodach.

 

„To będzie wyjątkowy rok dla wyczynowych modeli Forda, oferujących bezkompromisowe osiągi oraz wyrafinowane rozwiązania techniczne zastosowane w układzie napędowym i podwoziu, w tym nowy system Ford Performance AWD w Focusie RS.” – powiedział Joe Bakaj, wiceprezes ds. rozwoju produktu, Ford of Europe.

 

Rekordowy Focus RS

Ford Focus RS jest jednym z 12 nowych Fordów o wysokich osiągach, jakie firma zaproponuje swoim klientom na całym świecie do roku 2020. Opracowany w Europie i Stanach Zjednoczonych przez zespół inżynierów z Ford Performance, nowy model został wyposażony w silnik EcoBoost o pojemności 2,3 litra i mocy 350 KM. Focus RS przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,7 sekundy, co czyni tego sportowego hatchbacka najszybszym modelem RS w historii.

 

Nowy Focus RS wykorzystuje innowacyjny system napędu na cztery koła Ford Performance All-Wheel-Drive z dynamicznym rozdziałem momentu obrotowego Dynamic Torque Vectoring , by zapewnić kierowcy niespotykany poziom prowadzenia i przyjemności z jazdy, łącząc wyjątkową trakcję i przyczepność z niezrównaną zwinnością i szybkością w zakrętach.Prowadzący ma też do wyboru cztery tryby jazdy Drive Mode, w tym tryb Drift, który pozwala wywołać kontrolowaną nadsterowność auta w warunkach torowych. Ponadto, Focus RS został po raz pierwszy wyposażony w funkcję Launch Control.

 

Od momentu rozpoczęcia przyjmowania zamówień we wrześniu ubiegłego roku, klienci zamówili już ponad 3 100 aut, natomiast 250 000 osób skonfigurowało swojego ulubionego Forda Focusa RS na stronie internetowej Forda.

 

Najlepiej sprzedający się Mustang

Ford Mustang jest dostępny z silnikiem V8 o pojemności 5 litrów i mocy 421 KM (przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,8 sekundy) lub też z oszczędnym silnikiem EcoBoost o pojemności 2,3 litra, oferującym 317 KM (od 0 do 100 km/h w 5,8 sekundy).

 

Wysokie osiągi silników nowego Forda Mustanga są wspierane przez standardowo montowany w wersji europejskiej pakiet wyposażenia Performance Pack, który zawiera wzmocnione hamulce i układ chłodzenia dostosowany do szybkiej jazdy. Sportowe doznania, których oczekują nabywcy Forda Mustanga, będą intensywniejsze dzięki optymalizacji dynamiki jazdy, osiągniętej dzięki wyrafinowanym rozwiązaniom zastosowanymi w zawieszeniu kół i strukturze nadwozia, a także za sprawą nowoczesnych rozwiązań, jak tryby jazdy Drive Mode i aplikacje Track Apps.

 

Według danych IHS Automotive o globalnych rejestracjach*, Ford Mustang był w pierwszej połowie roku 2015 najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym na świecie.

 

Wydajne modele ST dające radość z jazdy

W porównaniu z rokiem 2014, sprzedaż nowego Forda Focusa ST w 2015 roku wzrosła o 160 procent. Na początku ubiegłego roku ofertę po raz pierwszy w historii uzupełniła również odmiana z silnikiem wysokoprężnym**.

 

Nowy Ford Focus ST oferuje sportowe osiągi i praktyczne rozwiązania transportowe i jest oferowany w wersji pięciodrzwiowej oraz kombi. W gamie znajduje się nowy, 185-konny silnik Diesel o pojemności 2 litrów, generujący 400 Nm momentu obrotowego, a także sprawdzony silnik benzynowy EcoBoost o mocy 250 KM i pojemności 2 litrów.

 

Po wprowadzeniu do oferty nowego modelu na początku 2015 roku, 47 procent klientów wybrało wersję wysokoprężną, która od niedawna jest dostępna z sześciobiegową przekładnią dwusprzęgłową PowerShift.

 

Nowy Ford Focus ST Diesel PowerShift to najszybszy Ford z silnikiem wysokoprężnym w historii tej firmy - przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 7,7 sekundy, czyli o 0,4 sekundy krócej, niż w wersji z manualną skrzynią biegów. Emisja CO2 wynosi 119 g/km, a średnie zużycie paliwa to 4,6 l/100km***. Focus ST EcoBoost przyspiesza do 100 km/h w 6,5 sekundy.

 

W pierwszym roku sprzedaży, najszybszy i najbardziej dynamiczny niewielki samochód Ford Fiesta ST zdobył w Europie i na całym świecie ponad 20 nagród.Samochód jest wyposażony w silnik benzynowy 1,6 l EcoBoost o mocy 182 KM, który zapewnia mu przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 6,9 sekundy. W Europie sprzedano już ponad 30 000 egzemplarzy tego modelu. W tym roku Ford poda również nowe informacje dotyczące Fiesty ST.

 

Supersamochód

Pod koniec roku 2016 do produkcji wejdzie supersamochód Forda o wysokich osiągach - Ford GT. Będzie on oferowany ograniczonej liczbie klientów w Europie.

 

Napędzany najmocniejszą wersją silnika EcoBoost w historii - produkującą ponad 600 KM i odznaczającą się wyjątkową wydajnością - oraz sprzężony z siedmiobiegową skrzynią biegów, Ford GT prezentuje zalety technologii EcoBoost, a także właściwości aerodynamiczne lekkiej konstrukcji wykonanej z włókna węglowego.

 

# # #

 

* Dane o globalnych rejestracjach IHS Automotive obejmują wszystkie rejestracje aut w segmencie samochodów sportowych IHS w okresie styczeń-czerwiec 2015.

 

** Firma Ford of Europe raportuje swoje wyniki sprzedaży dla 20 europejskich rynków, gdzie jest reprezentowana przez lokalne oddziały odpowiedzialne za sprzedaż. 20 rynków europejskich: Austria, Belgia, Wielka Brytania, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Hiszpania, Rumunia, Szwecja i Szwajcaria.

 

*** Deklarowane zużycie paliwa / zużycie energii, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 715/2007 i (WE) 692/2008 w aktualnym brzmieniu. Zużycie paliwa i emisja CO2 są określone są dla wariantu pojazdu, a nie dla pojedynczego samochodu. Zastosowano standardową procedurę testową umożliwiającą porównanie różnych typów pojazdów i pojazdów różnych producentów. Oprócz parametrów samego pojazdu, na zużycie paliwa / energii przez samochód, poziom emisji CO2 i zasięg napędu elektrycznego, wpływ ma również zachowanie kierowcy, jak i inne czynniki pozatechniczne. CO2 jest głównym gazem cieplarnianym odpowiedzialnym za globalne ocieplenie.Źródło: Ford, informacja Mototarget.pl

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.