Newsy

Przedsezonowe testy MotoGP dobiegły końca
2010-03-29
Przedsezonowe testy MotoGP dob

Zakończyły się już przedsezonowe testy kategorii MotoGP. Ostatnie próby odbyły się w Katarze, a w łącznej tabeli czasów na obiekcie Losail pierwsze miejsce wywalczył nie kto inny jak Casey Stoner.

Choć pierwszy dzień prób zdominował aktualny Mistrz Świata Valentino Rossi, to podczas drugiego przejazdu Australijczyk dosiadający Ducati Desmosedici GP10 pokazał, że na Katarskim obiekcie jest naprawdę mocny. W łącznej tabeli czasów to właśnie Stoner uzyskał najlepszy rezultat. Tuż za nim uplasował się wyżej wymieniony włoski zawodnik. Trzecia pozycja przypadła kierowy Hondy RC212V, czyli Andrea Dovizioso.

Wielkim zaskoczeniem okazał się aktualny Mistrz Świata kategorii World Superbike i tegoroczny debiutant MotoGP – Ben Spies. Kierowca satelickiej Yamahy mimo krótkiego czasu spędzonego na motocyklu YZR-M1 wywalczył bardzo dobrą czwartą pozycję. Spory zawód sprawił pupil Hondy, mianowicie Dani Pedrosa. Hiszpan zajął dopiero trzynastą pozycję i niestety ma jeszcze do wyeliminowania sporo problemów, podobnie jak większość kierowców Hondy. Niestety, tego sezonu nie rozpoczyna najlepiej japońska marka spod znaku skrzydła.

Maszyna, która w roku 2010 póki co jest najbardziej imponująca to Yamaha. Z sześciu dni zaplanowanych na zimowe testy tylko w jednym kierowca ów marki nie stanął na czele stawki. Od roku 2008 Yamaha dominuje i wiele wskazuje na to, iż w tym roku będzie podobnie. Prawdziwy rozkład sił powinniśmy poznać już podczas pierwszego wyścigu, który odbędzie się 11 kwietnia.

Źródło: informacja Moto Target