Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Mitsubishi w Poznaniu 
2016-03-31
Mitsubishi w Poznaniu

W Poznaniu polski oddział Mitsubishi Motors zaprezentował wyjątkowy eksponat – Mitsubishi eX Concept, który przyjechał do Polski prosto z wystawy Geneva Motor Show 2016.


Podczas transmitowanej na żywo konferencji prasowej z udziałem prezesa firmy Yasuyuki Oyama oraz ambasadorów marki - Anny Cieślak i Macieja Stuhra, swoje premiery miały także nowe modele Mitsubishi L200 i Mitsubishi Outlander PHEV 2016. Na stoisku firmy można było także podziwiać Mitsubishi L200 Monster i Outlandera PHEV Rally Style - wyjątkowe wersje tych dwóch debiutujących modeli, przygotowane specjalnie na poznańską wystawę.

Zdjęcia z wystawy dostępne są tutaj.

Mitsubishi eX Concept sensacją w Poznaniu!

Mitsubishi eX Concept - najnowszy pomysł inżynierów Mitsubishi Motors - wzbudził prawdziwą sensację wśród mediów i gości wystawy w Poznaniu. Mitsubishi eX Concept jest dynamicznym, zwinnym, miejskim crossoverem, a jego wygląd stanowi połączenie elegancji i stylu nadwozia „shooting brake” (luksusowego, usportowionego kombi) z liniami kompaktowego SUV-a. Przód nadwozia prezentuje nową interpretację firmowej koncepcji „dynamicznej tarczy”. Zarówno stylizacja karoserii, jak i wnętrze oraz rozwiązania techniczne wskazują kierunek, w którym podążają obecnie projektanci MMC. System napędu elektrycznego eX Concept został wyposażony w akumulatory o wysokiej wydajności i niewielkie, ale mocne silniki elektryczne, dzięki czemu cały układ jest teraz lżejszy i sprawniejszy. Dzięki dalszym zabiegom obniżającym masę pojazdu, udało się uzyskać zasięg samochodu wynoszący 400 km bez konieczności ładowania akumulatorów. Umieszczenie akumulatorów trakcyjnych pod podłogą obniżyło środek ciężkości, a to wraz z dwusilnikowym układem napędowym Twin Motor 4WD i zintegrowanym systemem dynamiki jazdy S-AWC pozwoliło uzyskać bardzo precyzyjne prowadzenie samochodu przy jednoczesnym zachowaniu wyjątkowej stabilności. W pojeździe zastosowano technologię automatycznej jazdy, która łączy systemy łączności mobilnej w samochodzie, wykorzystując platformy wymiany danych nowej generacji z zaawansowanymi rozwiązaniami w zakresie aktywnego bezpieczeństwa. Gdy zostaje wykryte zagrożenie, funkcje bezpieczeństwa są uruchamiane w sposób optymalnie dobrany do sytuacji. Natomiast inne systemy odpowiedzialne są za wykrywanie usterek lub nieprawidłowości na jak najwcześniejszym etapie ich występowania i sugerowanie kierowcy wizytę w serwisie. Najnowocześniejsza elektronika gwarantuje możliwość pracy w trybie częściowo autonomicznym na drogach ekspresowych, jak również pozwala zaparkować auto w sposób automatyczny.

Motoryzacja według Cieślak i Stuhra

W konferencji prasowej Mitsubishi Motors wzięli także udział Anna Cieślak - ambasadorka modelu Mitsubishi ASX i Maciej Stuhr - ambasador modelu Mitsubishi Outlander PHEV. Występ tych obdarzonych wielkim poczuciem humoru aktorów poprzedził pokaz niezwykle zabawnego filmu pokazującego ich dotychczasowe filmowe doświadczenia z motoryzacją.

Debiut pełnej gamy Mitsubishi L200 na polskim rynku

W Poznaniu zadebiutowała także pełna gama zupełnie nowej, 5. generacji pickupa Mitsubishi L200 2016. Dzięki komfortowi właściwemu pojazdom osobowym, nowej technologii napędu, znakomitej aerodynamice, mniejszej masie i wyższemu bezpieczeństwu czynnemu nowe Mitsubishi L200 stanowi wzór dla całego segmentu pickupów. Innowacyjna konstrukcja nowego, japońskiego pickupa Mitsubishi oprócz wzorowej funkcjonalności i świetnych własności jezdnych na drogach utwardzonych i w terenie, zapewnia kierowcy i pasażerom jakość i wygodę samochodu typu SUV. Nowy model Mitsubishi L200 2016, już w standardzie dostępny z napędem na 4 koła, jest oferowany w 4 opcjach wyposażenia, z dwoma silnikami, 2 rodzajami skrzyni biegów i w 2 wersjach nadwozia i 8 kolorach a ceny tego pojazdu zaczynają się od 109 990 zł.

Mitsubishi L200 Monster

Obok debiutującego pickupa L200 z seryjnej produkcji, na stoisku Mitsubishi Motors można było również podziwiać specjalną wersję o nazwie Mitsubishi L200 Monster. Projekt stworzono we współpracy z prawdziwym ekspertem off-roadu, pilotem i kierowcą rajdowym  Rafałem Martonem, który kilkunastokrotnie startował w rajdzie Dakar, między innymi jako pilot Adama Małysza. Przygotowany z myślą o jeździe w trudnym terenie samochód w nietypowych, żółto-czarnych barwach wyposażono dodatkowo w pakiet akcesoriów do jazdy terenowej. W jego skład wchodzi zestaw sprężyn i amortyzatorów, który podnosi zawieszenie auta o 4 cm, wyciągarka Superwinch Tiger Shark 9500 z liną syntetyczną i ślizgiem oraz płytą montażową, komplet stalowych, 5-milimetrowych osłon silnika, skrzyni biegów i reduktora, aluminiowe, 17-calowe obręcze kół z oponami typu MT oraz reflektory dalekosiężne w technologii LED.

Debiutujące Mitsubishi Outlander PHEV i wersja Rally Style

W polskiej ofercie Mitsubishi Motors zadebiutowało niedawno zupełnie nowe wcielenie Mitsubishi Outlandera PHEV - pierwszego na świecie hybrydowego SUV-a z elektrycznym napędem na 4 koła. Podobnie, jak wprowadzony na rynek jesienią Outlander 2016 z silnikami spalinowymi, Mitsubishi Outlander PHEV 2016 spotkał się w Polsce z wyjątkowo dobrym przyjęciem - pierwsza dostawa tych pojazdów została sprzedana jeszcze przed pojawieniem się nowego modelu w salonach.  Mitsubishi Outlander PHEV -  najlepiej sprzedająca się elektryczna hybryda typu plug-in w Europie – przeszła aż 100 modyfikacji, które dotyczą zarówno wyglądu, jak i konstrukcji pojazdu. Dzięki nim Outlander PHEV 2016 wyróżnia się dynamiczną sylwetką stworzoną w oparciu o nową koncepcję identyfikacji wizualnej Mitsubishi „Dynamic Shield”, jeszcze lepszymi osiągami udoskonalonego hybrydowego układu napędowego  oraz idealnie cichym, wysokiej jakości wnętrzem wykonanym z najwyższą dbałością o szczegóły. O najwyższy poziom bezpieczeństwa zadba aż 14 systemów bezpieczeństwa, w tym nowy ultradźwiękowy asystent ruszania (Ultrasonic Mis-acceleration Mitigation System -UMS), system kamer 360 stopni rozmieszczonych dookoła auta z widokiem od góry, wspomaganych 8 czujnikami parkowania z przodu i z tyłu a także 7 poduszek bezpieczeństwa.

Nabywcy modelu Mitsubishi Outlander PHEV 2016 otrzymują od producenta aż 8 lat gwarancji (do przebiegu 160 000 km) na elektryczny układ napędowy wraz z akumulatorami. Cały pojazd jest objęty 5-letnią gwarancją z limitem 100 000 km wraz z 5-letnim, nielimitowanym przebiegiem pakietem Mitsubishi Assistance Package.  Więcej informacji na temat nowego modelu można znaleźć na witrynie www.elektrycznahybryda.pl lub www.outlanderphev.pl

Demonstrowana w Poznaniu wersja nawiązuje wyglądem do rajdowego Mitsubishi Outlandera PHEV, który z sukcesami startuje w najtrudniejszych terenowych rajdach, takich, jak Asia Cross Country rally, Australasia Safari czy Baja Portalegre 500.Źródło: Mitsubishi, informacja Mototarget.pl

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze