Posiadasz już konto?

Zaloguj

Sprawdzanie VIN Historia Wypadkowa Pojazdu

Sprawdź Historię Wypadkową Pojazdu po Numerze VIN!

Wprowadź 17 znakowy numer VIN pojazdu.


Chcesz dowiedzieć się więcej o Historii Pojazdu?

Nic prostszego. Wprowadź numer VIN do wyszukiwarki i sprawdź czego możesz się dowiedzieć o pojeździe.

Historia Pojazdu

Ważne zdarzenia, akcje serwisowe, zdjęcia z aukcji i wiele innych.

Informacja o kradzieży

Sprawdzenie wielu europejskich ewidencji kradzionych pojazdów.

Dane techniczne

Szczegółowe dane techniczne pojazdu oraz fabryczne opcje wyposażenia.

Jak sprawdzić Historię Pojazdu?

Numer nadwozie VIN w dowodzie rejestracyjnym
Co to jest numer VIN?

Skrót VIN pochodzi od angielskiego słowa Vehicle Identification Number. Jest to unikalny numer nadany przez producenta do każdego pojazdu. Numer ten składa się z 17 znaków, litesr i cyfr z wyłączeniem liter I, O i Q, które łatwo można pomylić z cyframi 1 i 0. Jeśli więc interesuje Cię historia pojazdu, który chcesz kupić, sprawdź VIN.

Gdzie znajdę numer VIN?

Numer VIN umieszczony jest w Dowodzie Rejestracyjnym Pojazdu pod symbolem E.

Fizyczny numer nadwozia znajdziesz się na tabliczce znamionowej pojazdu. Najczęściej znajduje się na przedniej ścianie przy drzwiach lub na słupku drzwi po stroni kierowcy.

Czasami producenci zamieszczają VIN w komorze silnika, przegrodzie czołowej przy wlocie powietrza. Często numer VIN możemy spotkać na podszybiu pojazdu po stronie kierowcy.

Czego dowiem się z numeru VIN?

Numer VIN kryje informację o kraju pochodzenia auta, roku produkcji, typie silnika i nadwozia, rodzaju paliwa, kolorze karoserii i tapicerki oraz wyposażeniu dodatkowym. Producent może zakodować tutaj rynek przeznaczenia pojazdu.

VIN pozwala także poznać szczegółową historię pojazdu – informacje o naprawach, przeglądach technicznych, szkodach komunikacyjnych, podtopieniu. Na jego podstawie, można ustalić, czy auto nie jest skradzione.

Co zrobić przed zakupem samochodu?

Jak dokonać oględzin samochodu?

Kupujesz auto? Zawsze sprawdzaj czy auto nie jest kradzione, klejone z dwóch lub więcej pojazdów albo złożone z części. Najpierw zawsze sprawdza się numer VIN, czyli numer nadwozia. Musi on zgadzać się z numerem w dokumentacji pojazdu, bo tylko to gwarantuje, że będziemy czerpać zadowolenie z pojazdu nabytego od uczciwego człowieka. Numer ten najczęściej znajduje się na szybie samochodu albo w komorze silnika. Może być także ulokowany w miejscu przeznaczonym dla pasażera lub w bagażniku. Numer przebijany dyskwalifikuje pojazd, nikt nie chce przecież mieć kradzionego lub składanego z części auta. Znaki w numerze powinny być równo ustawione, jeśli cyferki są przechylone, to już powinniśmy nabrać podejrzeń i nie czuć się zbyt pewnie. Szyby pojazdu powinny być z tego samego roku, a jeżeli są z różnych lat może to oznaczać, że właśnie oglądamy auto powypadkowe. Lakier auta nie powinien mieć rys i odprysków lakieru. Jeżeli jest idealnie gładki, to znaczy, że auto było malowane i kryć może w sobie niespodzianki. Dobrze jest poprowadzić magnes po karoserii, jeżeli się nie trzyma, to znaczy, że pod warstwą lakieru została umieszczona warstwa szpachlowa, a to już oznacza podrasowanie auta po wypadku. Jeśli są szczeliny między elementami auta, to może być świadectwem wypadkowej historii pojazdu. Jak zatem widać o wypadkowej historii pojazdu świadczy całkiem dużo parametrów. Nie tylko przebijane numery VIN. A poza tym zawsze lepiej podjechać z autem i jego właścicielem do autoryzowanego serwisu, który wykryje co w aucie zostało podrasowane oraz zmienione. Podejrzane są auta, które mimo wieku mają relatywnie niski przebieg. Oprócz VIN sprawdza się także regulację szyb, nawiew, pokrętła, kierownicę, pedały oraz elementy wyposażenia dodatkowego. Ich naprawa może być kosztowna i sprawić wiele kłopotów. A co robić, gdy kupi się auto z przebitymi numerami VIN? Niewiele można wówczas uczynić – najlepiej skontaktować się z policją i poddać wszystkim niezbędnym procedurom i liczyć się z problemami.