Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Oszukanie miernika lakieru to ściema

Oszukanie miernika lakieru to ściema 2014/06/08 12:52 #62886

  • Gustawo
  • Gustawo Avatar
Kolego mi prosze tez podeslac namiary na blwcharza
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Oszukanie miernika lakieru to ściema 2014/06/08 14:17 #62887

  • Tomasz
  • Tomasz Avatar
Yyy..jeśli to nie problem ..to też poproszę o namiar...

Oczywiście terminy, "jak by co" dopasujemy bezkolizyjnie...to jest ,żeby nie kolidowały z twoimi autami :side:
;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Oszukanie miernika lakieru to ściema 2014/06/18 21:44 #63211

  • Gustawo
  • Gustawo Avatar
Panowie powiem wszem i wobec że po wydaniu kilku stówek na różne dziwne materiały lakiernicze, chciałem potwierdzić moją tezę, że oszukanie miernika lakieru to ściema. Kupiłem na allegro pył metalowy dosypałem do szpachli i miernik nic nie pokazał albo co najwyżej 1200 mikronów. Pojechałem na pobliskie złomowisko, nabyłem opiłki żelaza i znowu zonk. Kupiłem płynny metal (klej polecany na innym forum) - zonk miernik nic nie pokazuje. Na koniec kupiłem puszkę szpachli metalicznej i rezultat ten sam - miernik ani drgnie. Więc jak ktoś mi chce udowodnić, że tak zacne urządzenie jak elektroniczny miernik lakieru można oszukać to poproszę fotki auta po klepaniu, po szpachlowaniu i pomalowanego i dokładnie w tych samych punktach mierzonego miernikiem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Oszukanie miernika lakieru to ściema 2014/06/19 09:32 #63215

  • don12
  • don12 Avatar
Kolego nie wiem co ja jeszcze mam Ci udowadniać ...

Ja Ci pokazałem na przykładzie jednego z samochodów zdjęcia po naprawie blacharskiej (jeszcze przed malowaniem) , a potem po lakierniku pokazując Ci wartość grubości lakieru.

Zapraszam do Krakowa ... można sobie zmierzyć samochód ... po co miałbym kłamać podmieniając inne auto do badania ??

Nie jestem blacharzem/lakiernikiem i nie jestem w stanie Ci powiedzieć co oni tam dodają ... ale rezultat chyba jest widoczny ... pokazać zdjęcia wartości grubości mierząc innym miernikiem ????

Oczywiście nie da się zataić w 100% malowania szpachlowanej/wyciąganej powierzchni, ale da się przysłowiowo "oszukać" czy miernik czy osobę mierzącą powłokę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Oszukanie miernika lakieru to ściema 2014/06/19 11:50 #63218

  • Gustawo
  • Gustawo Avatar
Nie omieszkam zajechać jak będę w Krakowie i zobaczyć to malowanie. Bo powiem ci porównywałem też miernik lakieru. Ja mam taki za około tysiąc złotych i mierzy bardzo dokładnie. Na test kartach mój pokazuje 200 mikronów a ten co kosztuje 100 zł z sondą na kabelku pokazuje 60 mikronów. Więc znaczna to różnica
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Oszukanie miernika lakieru to ściema 2014/06/19 12:05 #63219

  • don12
  • don12 Avatar
Tylko spiesz się bo czy auto jeszcze będzie u nas to nie wiadomo ....

Jeszcze raz powtarzam : czujnik z taką powłoką jak zaprezentowałem nie wykaże wartości fabrycznej 80-140 mikronów bo tego nie da się zrobić.
Jedynie kupowanie elementów idealnych i zdzieranie lakieru - wtedy udaje się uzyskać oryginał.

Ważną rzeczą jest także blacharz ... bo wiem, że znajomy też malował u tego samego lakiernika, ale po innym blacharzu i wyszło około 400 mikronów.


Co do czujników ...
Jeśli masz taką dużą rozbieżność przy pomiarach to zrób najpierw kalibrację ... a jeśli to nie pomaga to wyrzuć ten tańszy miernik.

Ja nie używam czujników za 20,200 zł - tylko profesjonalnych czujników , a posiadam 3 modele o wartościach od 380 ,po 490, kończąc na czujniku za 1299 zł .

Każdy mierzy tak samo, różnią się rodzajem mierzonych materiałów, dokładnością pomiarową oraz ewentualnym błędzie pomiarowym.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Oszukanie miernika lakieru to ściema 2014/07/14 14:05 #64383

  • tradelux
  • tradelux Avatar
don12 napisał:
w zależności od natłoku spraw :) ... mi robi miesięcznie gdzieś 4-5 samochodów.

To fajnie, że takie auta sprzedajesz, a później och, ach i same zachwyty ;)
Tym sposobem można sprzedawać powypadkowe szroty jako polecane i zadbane...
Nieświadomi klienci i tak łykną wszystko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Oszukanie miernika lakieru to ściema 2014/07/14 14:36 #64386

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Coś w tym jest Michał :(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Oszukanie miernika lakieru to ściema 2014/07/14 19:43 #64402

  • don12
  • don12 Avatar
I znów nagonka na mnie :)

Ale koledzy "tradelux" i "Kris75" czy ja ukrywam przed kupującymi iż auto było lakierowane ??? Nie ... poczytajcie opinie na tym forum - każdemu mówię co przy aucie było robione.
Posiadam zdjęcia z ubezpieczalni, w trakcie napraw (przed blacharzem , w trakcie , przed lakiernikiem etc) oraz efektu końcowego.


A czy to źle iż naprawia się auto najlepszymi metodami ??? Z użyciem najlepszych lakierów Standox'a ???

Jeśli mam auto malowane z 5 elementami bo czasem się zdarzy iż ja kupię po stłuczce rowerowej (szyba,maska,błotnik),a po przyjeździe okazuje się, że auto miało robiony jeszcze z tyłu błotnik 0 to ja wszystko to mówię ...

Można zobaczyć moje ogłoszenia iż ja na zdjęciach przedstawiam każdy element z czujnikiem grubości lakieru.

Nie rozumiem tej akcji ze strony "tradelux'a" na moją osobę ... cóż
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Oszukanie miernika lakieru to ściema 2014/07/14 20:54 #64407

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Michał - tu chodzi o samą istotę, po prostu :(
Można tworzyć nadużycia, bo nikt nie będzie w stanie się zorientować :(
Daleki jestem od twierdzenia, że sprzedajesz przystanki, ale jakoś się dziwnie poczułem, po prostu :(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Oszukanie miernika lakieru to ściema 2014/07/15 03:57 #64426

  • kywram
  • kywram Avatar
Bo w dzisiejszych czasach jak były malowane maksa dwa błotniki zderzak i np. szyba wymieniana przednia to ktoś kto nie ma pojęcia o autach dodaje sobie od razu podłużnice i brak przodu. Nieważne że grubości sa o jedna powłokę przewyższające fabryczne.
Nie wierze tez że z Francji auta sa tylko porysowane bo takich tam nikt nie sprzedaje - sa po dobrych albo b. mocnych dzwonach - mam kolegów co takie sprowadzają i wszystkie świeże to dokładka w tysiącach. Jak maja zderzak czy błotnik do lakierowania to nawet tego we Francji nie robią tylko tak jeżdżą.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Oszukanie miernika lakieru to ściema 2014/07/15 09:05 #64436

  • tradelux
  • tradelux Avatar
Nie jest to żaden atak tylko po co tuszować pod miernik takie naprawy (bo dodawanie opiłków właśnie tuszuje naprawy). Później przychodzi jakiś laik, obleci auto miernikiem i niby bezwypadkowe/bezkolizyjne.

Dwa malowanie nie oznacza, że auto jest po dużym dzwonie! Rozumiem opadające ręce na "rycerzy mierników" bo często przekreślają dobre auta, dlatego powinno się zlecać oględziny samochodu, zamiast latać z miernikiem lakieru ;)

Auto trzeba kupować z głową, a nie z samym miernikiem lakieru ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: AutoRaport