Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Rallycross: mieszane uczucia w EKS Audi Sport po wyścigu w Belgii  
2018-05-15
Rallycross: mieszane uczucia w

Mettet, 14 maja 2018 r. Podczas trzeciej rundy Mistrzostw Świata w Rallycrossie FIA (World RX), team EKS Audi Sport przeszedł wiele trudności, wzlotów i upadków.


Mattias Ekström, który na bardzo wymagającym torze Circuit Jules Tacheny, za kierownicą swego 580-konnego Audi S1 EKS RX quattro, po zakończonej turze kwalifikacji prowadził w klasyfikacji, finałowo zakończył wyścig na miejscu czwartym, o mały włos mijając się z podium. Jego kolega z zespołu, Andreas Bakkerud, po ostrej walce również dostał się do finału i zakończył zmagania na pozycji szóstej.

 

„Nasz występ w Mettet nie był może wspaniały, ale myślę, że był całkiem dobry. Zabieram stąd do domu 23 punkty. Tylko Sébastien Loeb dostał ich tu więcej. Jesteśmy zadowoleni z tempa, które utrzymywaliśmy na torze, ale przed kolejnym wyścigiem na Silverstone zdecydowanie musimy dopracować fazę startową” – podsumowuje rywalizację w Belgii Mattias Ekström.

 

Kierowcy Audi doświadczyli wzlotów i upadków już podczas czterech wyścigów kwalifikacyjnych. Już w pierwszym z nich Mattias Ekström stracił sporo czasu po stłuczce z Sébastienem Loebem. Szybko jednak odrobił straty wygrywając drugą i czwartą rundę kwalifikacji, zapewniając sobie pierwsze miejsce w zestawieniu, tuż przed Sébastienem Loebem w Peugeocie. W pierwszym wyścigu półfinałowym, po dość średnim starcie i po pewnym zamieszaniu na torze, Ekström zajął miejsce trzecie i wszedł do finału. Podczas niego startował z ostatniego rzędu, przeskoczył
o jedną pozycję w górę i zakończył zmagania na miejscu czwartym. „Prowadzenie Audi S1 EKS RX quattro to ogromna frajda” – mówi Ekström. „Teraz skupiam się już na przygotowaniach do wyścigu na Silverstone, gdzie znów będziemy walczyć
o miejsce na podium.”

Drugi z kierowców EKS Audi Sport, Andreas Bakkerud, po dość ciężkiej przeprawie przez sesje kwalifikacyjne, również zapewnił sobie miejsce w półfinale. Jednak
z powodu nieprawidłowego startu, Norweg musiał dwukrotnie zrobić tzw. Joker Lap. Tam wykorzystał moment zaciętej walki między swoimi rywalami i przebił się na pozycję zapewniającą mu ostatnie z sześciu miejsc w rundzie finałowej.

„To był jeden z najcięższych weekendów w mojej karierze kierowcy wyścigowego. Nie byłem w stanie pojechać tak, jak to sobie zaplanowałem, ale miałem ducha walki i wolę przetrwania. Z tego jestem dumny. Na końcu raz jeszcze postawiłem wszystko na jedną kartę, ale w zamieszaniu w zakręcie pierwszym ktoś mnie lekko uderzył, w efekcie czego wjechałem w ścianę z opon. Teraz jednak myślę bardziej o kolejnych wyścigach w Wielkiej Brytanii, w Norwegii i w Szwecji, które zdecydowanie należą do moich ulubionych” - powiedział Bakkerud.

 

 

FIA World RX sezon 2018 – runda 3, Mettet (Belgia) – wyniki finału:

 

 

 1. Sébastien Loeb (F) Peugeot; 4 min. 05,108 sek.
 2. Petter Solberg (N) Volkswagen; +0,447 sek.
 3. Timmy Hansen (S) Peugeot; +1,802 sek.
 4. Mattias Ekström (S) Audi; +1,960 sek.
 5. Johan Kristoffersson (S) Volkswagen; +2,095 sek.
 6. Andreas Bakkerud (N) Audi; +3,031 sek.

 

FIA World RX sezon 2018 – klasyfikacja kierowców (po 3 z 12 rund)

 

 

 1. Johan Kristoffersson (S) Volkswagen; 75 punktów
 2. Sébastien Loeb (F) Peugeot; 66 punktów
 3. Petter Solberg (N) Volkswagen; 65 punktów
 4. Andreas Bakkerud (N) Audi; 61 punktów
 5. Timmy Hansen (S) Peugeot; 59 punktów
 6. Mattias Ekström (S) Audi; 59 punktów

 

FIA World RX sezon 2018 – klasyfikacja zespołowa (po 3 z 12 rund)

 

 

 1. PSRX Volkswagen Sweden; 140 punktów
 2. Team Peugeot Total; 125 punktów
 3. EKS Audi Sport; 120 punktów


Źródło: Audi

Zaloguj się aby skomentować