Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Wyczynowy pick-up Forda zachwyca kierowców i miłośników gier wideo 
2018-08-21
Wyczynowy pick-up Forda zachwy

Przed wjechaniem na europejskie drogi, nowy Ford Ranger Raptor przeszedł już poważnie próby offroadowe i wkroczył na niezbadane dotąd terytoria - jako pierwszy pojazd pojawia się na Gamescom w Kolonii (największych w Europie targach gier wideo).


 

  • Ford Ranger Raptor jest pierwszym pojazdem przedstawionym podczas targów gier wideo Gamescom

 

 


  • Gracze będą mogli spróbować swoich sił na specjalnie skonstruowanym symulatorze wyścigowym 4D

 

 


  • Ranger Raptor dołączony w wersji cyfrowej do gry wideo Forza Horizon 4

 

 


  • Projekt P1 Design Challenge startuje jeszcze w tym roku, aby wspólnie z graczami wpływać na przyszłość samochodów sportowych

 

 

Dwa Rangery Raptory skupiają spojrzenia gości stoiska Forda, obok nich znalazł się symulator wyścigów 4D, zbudowany specjalnie na potrzeby tego wydarzenia, oraz osiem stanowisk do gier Forza, pozwalających ścigać się w grupie.

 

Ford ujawnił także, że cyfrowy Ranger Raptor zostanie dołączony do zapowiadanej konsoli gier wyścigowych Forza Horizon 4, której światowa premiera odbędzie się 2 października. Wyczynowy pick-up, który zwijał asfalt pod kołami na Goodwood Festival of Speed, już wkrótce zaoferuje graczom godziny w błocie i kurzu na wirtualnych torach wyścigowych.

 

„Ten wyjątkowy pick-up ma w sobie autentyczny potencjał rozrywkowy, który przyniesie uśmiechy kierowcom i graczom na całym świecie” – powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu Ford of Europe. „To również cudowny dodatek do wirtualnego garażu Forda, w którym mamy już jedne z najmocniejszych pojazdów w Forza. Teraz gracze na całym świecie będą cieszyć się emocjami na drodze i w terenie, które ma do zaoferowania Ranger Raptor.”

 

Nowy Ranger Raptor – najtwardsza i najmocniejsza wersja najlepiej sprzedającego się w Europie pickupa, to najlepszy pojazd użytkowy, sprawdzający się świetnie w obu światach - realnym i wirtualnym. Wytrzymałe zawieszenie wygładza nierówności bezdroży, a także zapewnia płynną jazdę w miastach i na autostradach.

 

#RaptorMania ogarnęła targi Gamescom, organizowane w Kolonii dla ponad 355 000 odwiedzających i 919 wystawców. Prawie jedna trzecia światowej populacji gra w gry wideo. Nie jest to tylko grupa nastolatków i dwudziestoparolatków; 43 procent graczy na świecie to dorośli powyżej 36 lat.

 

„Od kiedy Ford GT w roku 2015 pojawił się na okładce gry Forza Motorsport 6, miliony graczy jeździły samochodami wyścigowymi Forda po wirtualnych torach, doświadczając imponujących granicznych osiągów tych aut, dzięki doskonałemu oprogramowaniu symulacyjnemu Forzy” – powiedział Dan Greenawalt, dyrektor kreatywny Forza Racing Franchise. „Prawie 700  000 kierowców Forza dodało już Raptora F-150 do swojego wirtualnego garażu i nie ma wątpliwości, że Ranger Raptor będzie tak samo popularny.”

 

Na stoisku Forda, w hali 8, zwiedzający mogą zasiąść za kierownicą symulatora wyścigowego 4D, oferującego najbardziej zbliżone do świata rzeczywistego wrażenia z jazdy wyczynowym samochodem sportowym. W trakcie imprezy, każdy kto ustanowi rekord okrążenia na symulatorze 4D, wygrywa bezcenną wycieczkę do Wielkiej Brytanii, gdzie spędzi dzień w siedzibie M-Sport Ford World Rally Team.

 

W niespełna rok od premiery gry, użytkownicy Forza Motorsport 7 spędzili ogółem prawie trzy stulecia za kierownicami samochodów Forda, pokonując trasę dłuższą niż do Słońca i z powrotem, biorąc udział w ponad 24 milionach wirtualnych wyścigów.

 

Na targach Gamescom Ford ogłosił również zamiar współpracy ze społecznością graczy, którą zamierza zaangażować w projektowanie przyszłych samochodów Ford Performance. Projekt P1 Design Challenge wystartuje jeszcze w tym roku.

 

„Pokolenie wyżu demograficznego zakochało się w samochodach sportowych, a Generacja X napędza boom samochodów typu SUV. Millennialsi są bardziej świadomi ekologicznie i potrzebują zasięgu sieci. Natomiast Generacja Z to urodzeni technokraci. Żyją swoim życiem w cyfrowym świecie, którego musimy być częścią, w jak najszerszym zakresie, szukając dla nich sposobów inspiracji. Najlepszą drogą do osiągnięcia tego celu jest komunikowanie się z nimi w ten innowacyjny sposób, jakim będzie nasz Design Challenge”, mówi Amko Leenarts, dyrektor europejskiego biura projektów Forda.

 

W poprzednich latach Ford pokazał na Gamescom Forda Focusa RS w specjalnych barwach Forza, wpisał się do ŚWIATOWEJ KSIĘGI REKORDÓW GUINNESSA™ "najdłuższym maratonem video w grze wyścigowej" - prezentując wirtualny wyścig Fordem GT w Le Mans 48 Hours i oferując graczom szansę wygrania jazdy na torze prawdziwym Focusem RS pod okiem kierowcy wyścigowego Harry'ego Tincknella.

 

Od 1930 r. Kolonia jest siedzibą Forda w Niemczech, a od 1998 r roku siedzibą Ford of Europe. Firma zatrudnia ponad 18 000 osób w tej okolicy. Od roku 1979 z linii produkcyjnej Forda w Kolonii zjechało prawie dziewięć milionów Fiest.

 

 Źródło: Ford

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.