Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Audi Tradition na Grand Prix w Bernie: Auto Union Typ C powraca  
2018-08-21
Audi Tradition na Grand Prix w

Już 26 sierpnia, podczas trzeciego Grand Prix Suisse Memorial, Audi Tradition pokaże jedną ze swych największych atrakcji. Na linii startu stanie Auto Union Typ C, jedyna na świecie replika samochodu, w którym Bernd Rosemeyer wygrał Grand Prix Szwajcarii w 1936 roku.


82 lata temu Auto Union z impetem wjechało na listę triumfatorów Grand Prix Szwajcarii. Rok 1936 stał pod znakiem zwycięstw Bernda Rosemeyera. Kierowca ten został wtedy Mistrzem Świata, Mistrzem Niemiec i Mistrzem Niemiec w wyścigach górskich. W tym samym roku, za kierownicą Auto Union Typ C, wygrał również prestiżową imprezę w Bremgarten koło Berna. Wtedy właśnie Rosemeyer ustanowił rekord, notując średnią prędkość 169,633 km/h. Od tego czasu nikt inny startujący na tym torze wyczynu tego nie pobił. 26 sierpnia, podczas nowej edycji tego historycznego wyścigu, za sterami legendarnego bolidu Auto Union zasiądzie Frank Biela, pięciokrotny zwycięzca Le Mans. Napędzane 16-cylindrowym, 520-konnym silnikiem Auto Union Typ C, na prostych osiąga prędkości nawet rzędu 380 km/h.

 

Grand Prix Suisse Memorial odbywa się już po raz trzeci. Poprzednie edycje odbyły się w latach 2009 i 2012. Warto przypomnieć, że na torze w Bremgarten koło Berna, w latach 1934 – 1954 odbywały się wyścigi Formuły 1.Źródło: Audi

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.