Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Gotowy do pracy! Ford Pro rozpoczyna dostawy elektrycznego E-Transita do klientów w USA i planuje zwiększenie produkcji 
2022-02-23
Gotowy do pracy! Ford Pro rozp

Ford E-Transit, elektryczna wersja najlepiej sprzedającego się amerykańskiego samochodu dostawczego¹ i pierwszy z dwóch w pełni elektrycznych pojazdów opracowanych przez Ford Pro dla klientów komercyjnych, trafia już do salonów sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Popularny van został zamówiony przez ponad 10 000 firm różnej wielkości, a Ford stale pracuje nad możliwościami zwiększenia swojej produkcji.


Całkowicie nowy E-Transit jest produkowany w Kansas City Assembly Plant - pierwszej amerykańskiej fabryce Forda, która we własnym zakresie² montuje zarówno akumulatory, jak i w pełni elektryczne pojazdy.
 
- E-Transit jest najlepszym dowodem na to, że elektryczna flota komercyjna to już nie tylko wizja przyszłości, ale nasza nowoczesna rzeczywistość, zwiększająca zarazem produktywność - powiedział Kumar Galhotra, prezes odpowiedzialny za rynki amerykańskie i międzynarodowe w Ford Motor Company.
 
Ford Pro to globalny dział i marka Forda zajmująca się dostarczaniem rozwiązań dla klientów instytucjonalnych oraz firm komercyjnych różnej wielkości. Działania te pomagają m.in. w zwiększaniu produktywności, poprawie czasu pracy i obniżeniu kosztów operacyjnych dzięki skomunikowanym usługom oraz gotowym do pracy pojazdom spalinowym i elektrycznym.
 
- Ford Pro angażuje się w rozwój różnych przedsięwzięć - od produkcji furgonetek Transit i półciężarówek F-150 montowanych przez pracowników w Ameryce, przez wiele firm, którym pomoże w ekspansji, aż po lokalne społeczności, które skorzystają z nowych miejsc pracy i przychodów - powiedział Tim Baughman, dyrektor generalny Ford Pro North America.
 

Zwiększenie produkcji pojazdów elektrycznych w odpowiedzi na popyt klientów

E-Transit to część wartej ponad 30 miliardów dolarów inwestycji Forda w pierwszy etap elektryfikacji realizowany do roku 2025. Elektryczny van to najnowszy, po Mustangu Mach-E, samochód Forda napędzany prądem. Dostawy F-150 Lightning i F-150 Lightning Pro rozpoczną się wiosną tego roku.
 
Dzięki dynamicznemu rozwojowi, do końca 2023 roku, Ford będzie dysponował globalnymi możliwościami produkcji aż 600 000 pojazdów elektrycznych rocznie, w tym ponad 200 000 SUV-ów Mustang Mach-E oraz 150 000 półciężarówek F-150 Lightning. Ford pracuje obecnie nad sposobami zwiększenia produkcji najmłodszego w rodzinie E-Transita.
 
Popyt na elektryczne samochody dostawcze w USA jest duży. Już dziś ponad 300 klientów złożyło zamówienia na ponad 10 000 vanów E-Transit. Firmy zainteresowane tym rodzajem pojazdów to biznesy różnej wielkości - od małych firm, takich jak Sheeran Construction w Aston w Pensylwanii, przez gminy tj. miasto Orlando (Floryda), aż po niektórych największych krajowych usługodawców i sprzedawców detalicznych, takich jak Walmart.
 
- Mam całkowite zaufanie do Forda i jestem pewien, że E-Transit doskonale sprawdzi się w mojej pracy - powiedział Ryan Sheeran, właściciel Sheeran Construction i wkrótce właściciel E-Transita. - Nie mogę się doczekać mojego pierwszego, w pełni elektrycznego pojazdu – dodał.
 

Rozwój bazy produkcyjnej w Stanach Zjednoczonych

Aby dostarczyć samochody dostawcze E-Transit do klientów takich jak Sheeran, Ford zainwestował 100 milionów dolarów w fabrykę w Kansas City. Producent stworzył także około 150 dodatkowych miejsc pracy obejmujących montaż pojazdów i zespołów akumulatorów do nowego elektrycznego vana.
 
- Kiedy zapytano mnie, czy chcę pracować przy nowym E-Transicie, byłem jednym z pierwszych, którzy podnieśli rękę i zgłosili się na ochotnika - powiedział John Dodd, jeden z nowych pracowników Forda. - Chcę zobaczyć E-Transita na drogach i obserwować jego realny wpływ na lokalne firmy. Przyszłość Forda jest elektryczna i to jest fascynujące – dodał.
 
Stworzone przez Forda nowe miejsca pracy znacząco rozszerzają zaangażowanie firmy w produkcję aut w Stanach Zjednoczonych. Co ciekawe, marka Ford zatrudnia więcej amerykańskich pracowników oraz montuje więcej pojazdów w Ameryce, niż jakikolwiek inny producent samochodów.


Źródło: Ford, Mototarget

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.