Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Honda w Genewie 
2011-03-01
Honda w Genewie

Salon Samochodowy w Genewie jest miejscem debiutu m.in. odświeżonej gamy modelu Jazz.


W aucie zastosowano automatyczną przekładnię CVT, co spowoduje iż Honda Jazz będzie ciekawą ofertą wśród hatchbacków z segmentu B. Potwierdzając zaangażowanie w rozwój prac nad pojazdami z benzynowo-elektrycznym napędem hybrydowym, Honda prezentuje także model Jazz Hybrid w specyfikacji produkcyjnej. Na większości rynków europejskich nowy model wejdzie do sprzedaży w marcu 2011 roku.

Kolejną nowością jest odświeżona stylistycznie linia modelu Honda Accord. W obu wersjach nadwoziowych – sedan oraz kombi z rocznika modelowego 2011 poprawiono właściwości jezdne, komfort prowadzenia oraz obniżono poziom emisji spalin.

Na stoisku znalazł się również model EV - koncept samochodu na energię elektryczną oraz hybrydowy zespół napędowy typu plug-in dla aut klasy średniej. Koncepty wystawiane są w ramach programu Hondy “Droga do zerowej emisji” ukazującego obecną technologię pojazdów hybrydowych obok przyszłościowych samochodów typu plug-in oraz konstrukcji napędzanych ogniwami paliwowymi, takich jak FCX Clarity.

Prezentowana w Genewie Honda Insight 2011 wyróżnia się odświeżonym wnętrzem dzięki zastosowaniu ciemniejszej deski rozdzielczej i tapicerki. W wersji z rocznika modelowego 2011 przeprojektowano także zawieszenie, a w ofercie pojawiły się dwa nowe kolory nadwozia. Całość uzupełniają zmiany w specyfikacji wyposażeniowej.

Oprócz tego, wśród wystawianych modeli znajduje się Honda CR-Z - pierwsze na świecie hybrydowe coupe z 6-biegową przekładnią manualną. Pierwsze pół roku obecności samochodu na rynku zaowocowało znacznym przekroczeniem planów sprzedaży na rynku japońskim i udziałem CR-Z w niezależnej filmowej produkcji dokumentalnej „Live Every Litre”.

Ciekawostką jest także model CR-V wyposażony w opracowany przez Hondę i nagrodzony przez Euro NCAP system ograniczający skutki kolizji (Collision Mitigation Brake System – CMBS).

 

Obszerna informacja prasowa do pobrania w zakładce MEDIAŹródło: Honda, informacja Mototarget.pl, fot. Mototarget.pl

Zaloguj się aby skomentować