Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Nowy S-MAX, nowy C-MAX oraz Mustang w europejskiej specyfikacji w Paryżu 
2014-10-01
Nowy S-MAX, nowy C-MAX oraz Mu

Podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Paryżu Ford prezentuje nowego Forda S-MAX - nowoczesnego, stylowego następcę rewolucyjnego siedmioosobowego modelu klasy SAV - oraz inne odświeżone modele z gamy Ford Motor Company.


Ford po raz pierwszy pokaże również nowe, stylowe Fordy C-MAX i Grand C-MAX,oferujące bardziej oszczędne silniki i wyższy komfort jazdy, a także nowego Forda Mustanga w europejskiej specyfikacji, który wejdzie do sprzedaży w Europie po ponad 50 latach produkcji.

 

Swój europejski debiut będzie również świętował nowy, zaawansowany technologicznie duży SUV o nazwie Ford Edge, który pojawi się na rynkach Starego Kontynentu w 2015 roku.

 

Oprócz tego, w Paryżu Ford zademonstruje nowego Forda Focusa ST. Ten zwinny i wyrafinowany model będzie po raz pierwszy w dziejach oferowany w dwóch wersjach - z silnikiem wysokoprężnym i benzynowym.

 

„Opracowany przez Forda plan transformacji produktowej 2012 zakłada wprowadzenie na rynek przynajmniej 25 nowych samochodów w ciągu pięciu lat, przy czym wiemy już, że do końca 2015 roku zaprezentujemy aż 30 nowych modeli,” powiedział Stephen Odell, wiceprezes Ford of Europe, Middle East and Africa. „Nowy Ford C-MAX i nowy Ford Focus ST zaoferują klientom najnowsze rozwiązania stylizacyjne i technologiczne, a nowy Ford S-MAX i nowy Ford Edge przekonają do siebie nowatorskimi rozwiązaniami. W Europie pojawi się również wyczekiwany Ford Mustang.”

 

Nowy Ford S-MAX oferuje wyjątkową jakość

Zgodnie z duchem pierwszej generacji, nowy Ford S-MAX oferuje atrakcyjną stylistykę, niepowtarzalne doznania z jazdy, zaawansowane rozwiązania technologiczne, przestronne i funkcjonalne wnętrze oraz bardzo niskie zużycie paliwa.

 

W 2015 roku na Starym Kontynencie w Fordzie S-MAX zadebiutuje adaptacyjny układ kierowniczy, który czyni jazdę po krętych drogach prawdziwą przyjemnością. System optymalizuje reakcje układu kierowniczego, nieustannie zmieniając jego przełożenie
w zależności od prędkości jazdy.

 

W uzyskaniu wiodących w klasie własności jezdnych, z których słyną modele Forda, pomaga wielowahaczowe zawieszenie tylne, w którym zastosowano aluminiowe komponenty o obniżonej masie własnej. Układ zapewnia dynamiczne osiągi, a jednocześnie zwiększa komfort podróżowania.

 

Doskonałe osiągi i komfortowa jazda to zasługa nowoczesnych jednostek napędowych, w tym silników benzynowych EcoBoost o mocy 160 KM i pojemności 1,5 litra oraz 240 KM i pojemności 2 litrów. Emisja CO2 w silnikach Diesel zostanie obniżona o około siedem procent, a w gamie znajdzie się wariant 2,0 litra TDCi o mocy 120 KM oraz zmodernizowana odmiana 2,0 litra TDCi o mocy 150 lub 180 KM. Po raz pierwszy oferowany będzie też inteligentny układ napędu na cztery koła.

 

Ford S-MAX będzie również pierwszym na skalę globalną modelem Forda wyposażonym w diodowe reflektory adaptacyjne ze światami drogowymi zapewniającymi maksymalne doświetlenie drogi bez ryzyka oślepiania Glare-Free Highbeam. Natomiast zaawansowany system Pre-Collision Assist wspomoże kierowcę nawet podczas jazdy z prędkościami autostradowymi.

 

Nowoczesne, sportowe nadwozie uzupełnia wyrafinowana kabina pasażerska, która oferuje wysoki komfort podróżowania, co jest w głównej mierze zasługą foteli Multi-Contour Seats oraz osobnego systemu klimatyzacji dla pasażerów siedzących z tyłu. Kabina oferuje też znakomite właściwości adaptacyjne (32 kombinacje ustawienia foteli i aranżacji przedziału bagażowego) oraz pierwszy w segmencie system składania drugiego i trzeciego rzędu foteli Easy-Fold. Nowy Ford S-MAX oferuje ponadto zaawansowany system komunikacji SYNC 2, drzwi bagażnika otwierane i zamykane elektrycznie i bezdotykowo oraz liczne schowki.

 

Nowa stylizacja i wyższa wydajność w nowym Fordzie C-MAX

Nowy Ford C-MAX odznacza się elegancką stylizacją nadwozia z typową dla modeli Forda trapezoidalną osłoną chłodnicy, wyprofilowanymi reflektorami oraz bardziej prostokątnymi i wydłużonymi lampami przeciwmgielnymi.

 

W pięknie wykończonym wnętrzu dominuje deska rozdzielcza z mniejszą liczbą przycisków i przełączników, natomiast nowa, satynowa tapicerka w czarnym kolorze oraz chromowane detale tworzą bardziej nowoczesny wygląd. Nowy schowek w centralnej konsoli oferuje większą pojemność i jest wyposażony w nowy, przesuwany podłokietnik. Z kolei otwierany schowek przed pasażerem daje lepszy dostęp do zgromadzonych w nim przedmiotów, a w górnej części deski rozdzielczej znajduje się większy pojemnik.

 

Oprócz tego, w ofercie znalazły się nowe, zaawansowane technologie, w tym drzwi bagażnika otwierane i zamykane elektrycznie i bezdotykowo oraz system SYNC 2. Nabywcy nowych modeli mogę się również cieszyć wyższym komfortem akustycznym podczas jazdy, co jest zasługą grubszych bocznych szyb oraz lepiej absorbujących uszczelek oraz materiału wygłuszającego w komorze silnika.

 

Nowy Ford C-MAX będzie po raz pierwszy dostępny z nowym silnikiem benzynowym 1,5 litra EcoBoost oraz jednostką wysokoprężną 1,5 litra TDCi o mocy 105 KM, która ma emitować w pięciomiejscowej wersji Forda C-MAX zaledwie 99 gramów CO2 na kilometr.*

 

Kultowy Ford Mustang w wersji na Europę

Nowy Ford Mustang w wersji fastback i cabrio oferuje światowej klasy osiągi oraz wysoką jakość, zachowując typowe elementy, które rozpozna każdy entuzjasta motoryzacji. Wśród nich znalazły się: opływowa sylwetka, trójwymiarowe tylne lampy oraz charakterystyczna, trapezoidalna osłona chłodnicy. Podczas targów w Paryżu zadebiutuje Ford Mustang w europejskiej specyfikacji, wyróżniający się przeprojektowanymi tylnymi lampami, zmienionymi lusterkami bocznymi i zmienionym przednim pasem.

 

Wygląd, dźwięk i właściwości jezdne Forda Mustanga są kluczem do uzyskania ogromnej przyjemności z prowadzenia. Obok uznanego silnika V8 o pojemności 5 litrów - rozwijającego ponad 418 KM i 524 Nm momentu obrotowego - Ford oferuje w Fordzie Mustangu nową, zaawansowaną technologicznie jednostkę 2,3 litra EcoBoost o mocy 314 KM i maksymalnym momencie obrotowym 434 Nm. Ten turbodoładowany silnik zapewnia doskonałe osiągi i niskie zużycie paliwa, którego oczekują klienci z Europy.

 

Nowy Ford Mustang w wersji europejskiej otrzymał nowe zawieszenie z przodu i z tyłu oraz standardowy pakiet Performance Pack. Rama pomocnicza umieszczona z przodu usztywnia przednią strukturę, przyczyniając się jednocześnie do obniżenia masy auta. Element ten tworzy również silną podstawę do uzyskania precyzyjnego prowadzenia kół, co poprawia właściwości jezdne i komfort podróżowania.

 

Nowe przednie kolumny MacPhersona z podwójnym przegubem kulowym umożliwiły zastosowanie większych i wydajniejszych hamulców. Ford Mustang GT wyposażony zarówno w jednostkę 2,3 litra EcoBoost, jak i w silnik V8 otrzyma wyczynowy układ hamulcowy oferowany w Europie ze standardowymi obręczami aluminiowymi o średnicy 19 cali.

 

Ford Edge - inteligentny SUV segmentu premium

Nowy Ford Edgeoferuje nowe, zaawansowane technologie. Podobnie, jak nowy Ford S-MAX, nowy Ford Edge będzie wyposażony w adaptacyjny układ kierowniczy, a także technologię aktywnej redukcji hałasu (Active Noise Cancellation). Opracowana przez Forda technologia obejmuje trzy mikrofony rozlokowane w kabinie pasażerskiej, które poprzez system audio wysyłają sygnał o odwrotnej fazie, co pozwala poprawić ogólny komfort akustyczny wnętrza.

 

W Europie nowy Ford Edge będzie dostępny z silnikiem wysokoprężnym Duratorq TDCi o pojemności 2 litrów w dwóch wersjach do wyboru: o mocy 180 KM i maksymalnym momencie obrotowym 400 Nm, współpracującą z 6-biegową skrzynią manualną (szacowana emisja CO2 na poziomie 149 g/KM) oraz o mocy 210 KM i maksymalnym momencie obrotowym 450 Nm, współpracującą z 6-biegową skrzynią automatyczną PowerShift wyposażoną w dźwigienki do ręcznej zmiany biegów (szacowana emisja CO2 na poziomie 159 g/km).

 

Najbardziej zaawansowany Ford Focus ST w historii modelu

Najnowszy Ford Focus ST jest wyposażony w nowe technologie zastosowane w podwoziu, przeprojektowane zawieszenie, zmodernizowany układ kierowniczy, a także specjalnie dobrane ogumienie, oferując wyrafinowane właściwości jezdne oraz wysoką precyzję prowadzenia. Model ten będzie po raz pierwszy w historii oferowany w dwóch wersjach - z silnikiem wysokoprężnym i benzynowym.

 

Pierwszy w historii Ford Focus ST z silnikiem Diesel łączy praktyczne cechy wykorzystywane na co dzień ze sportowym charakterem, będąc przy tym najbardziej oszczędnym i ekologicznie wyczynowym samochodem Forda w dziejach. Pod maską pracuje 185-konny silnik TDCi o pojemności 2 litrów, który zapewnia autu przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 8,1 sekundy przy średnim zużyciu paliwa wynoszącym 4,2 l/100 i emisji CO2 na poziomie 110 g/km*.

 

Dla klientów preferujących jednostki benzynowe Ford przygotował wersję z 250-konnym silnikiem EcoBoost o pojemności 2 litrów, zapewniającym przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 6,5 sekundy, średnie zużycie paliwa wynoszące 6,8 l/100 oraz emisję CO2 równą 159 g/km. Nowością w obu modelach jest układ Auto-Start-Stop, który w przypadku odmiany benzynowej przyczynia się do obniżenia spalania o 6 procent, czyniąc tę wersję najbardziej ekonomicznym Fordem Focus ST w dziejach.

 

„Mam nadzieję, że te wspaniałe samochody pozwolą firmie Ford wkroczyć w nowy, doskonały rok w Europie”, powiedział Odell. „W roku 2015 będziemy realizować założenia planu transformacji produktowej europejskiego oddziału Forda, czyniąc kolejne postępy.”

 

# # #

 

* Dane dotyczące zużycia paliwa oraz poziomu emisji CO2 pochodzą z testów przeprowadzonych zgodne z wymogami aktualnej wersji dyrektywy (EC) 715/2007 i (EC) 692/2008. Dane dotyczące zużycia paliwa i emisji CO2 odnoszą się do wariantu modelowego, a nie konkretnego samochodu. Stosowana tu standardowa procedura testowa pozwala porównać różne rodzaje pojazdów i różnych producentów. Rzeczywisty poziom zużycia paliwa i emisji CO2 zależy od stylu jazdy kierowcy oraz innych czynników. CO2 to główny gaz cieplarniany odpowiedzialny za globalne ocieplenie. Wyniki testów podane w MPG (liczba mil na galon) również odnoszą się do europejskiego cyklu pomiarowego i zostały przedstawione w galonach angielskich. Ze względu na odmienne cykle pomiarowe oraz przepisy dane te mogą różnić się od wyników uzyskanych w cyklach pomiarowych w innych regionach świata.Źródło: Ford, informacja Mototarget.pl

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.