Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Mitsumaniacy niosą pomoc i zachęcają do wsparcia dzieci z hospicjów 
2014-10-20
Mitsumaniacy niosą pomoc i za

Mitsumaniaków - pasjonatów aut Mitsubishi, łączy także chęć pomocy w spełnianiu marzeń dzieci nieuleczalnie chorych, przebywających pod opieką hospicjów na terenie Polski. Ochotnicy niosą wsparcie przez cały rok, a w szczególnie ważnym i trudnym dla chorych dzieci okresie przedświątecznym zachęcają do wspierania tej inicjatywy przez szersze grono dobroczyńców.


Za nami wakacje i przygotowania do szkoły …

Akcja „Mitsumaniaki Dzieciom” wspiera nieuleczalnie chore dzieci, przebywające w hospicjach w ciągu całego roku. W tym roku udało się zorganizować wczasy w Łebie dla Wiktorii, Oli oraz ich rodziców a tuż po wakacjach - wesprzeć hospicjum „Promyczek” w okolicach Otwocka. Akcja objęła przygotowanie i zakupienie wymarzonych zestawów szkolnych dla dzieci chorych na mukowiscydozę oraz dla ich rodzeństwa, a następnie rozwiezienie tych paczek. Każde życzenie zostało uwzględnione, każdy wymarzony motyw był na plecaku – dokładnie tak, jak poprosiło dziecko. Sam zakup został opłacony z wpłat osób, które popierają działalność MitsuManiaków (więcej o samej akcji: http://forum.mitsumaniaki.pl/viewtopic.php?t=88323) ze wsparciem salonu Mitsubishi Auto-Krak, który przekazał dodatkowe gadżety.

 

„Tak łatwo dać można radość maluchom. To zachęta dla wszystkich, którzy chcieliby włączyć się do akcji. Potrzebujemy wsparcia finansowego, pomysłów i jeśli ktoś czuje się na siłach – osób odwiedzających domowe hospicja. Zbliżają się święta, a my chcielibyśmy po prostu dotrzeć do jak największej liczby dzieci.” – opowiada Michał z MitsuManiaków Dzieciom. „ O tym, jak duże znaczenie ma każde, pojedyncze spotkanie z dziećmi i ich bliskimi warto poczytać na naszym profilu na Facebooku *1 ” – dodaje.

 

*1 https://www.facebook.com/media/set/?set=a.701509559942483.1073741842.230181790408598&type=1

 

.. Idą Święta – Mikołaje pilnie poszukiwani!

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia – najtrudniejszy czas dla nieuleczalnie chorych pacjentów i ich niezwykle ciężko doświadczonych przez los rodzin. Jak co roku Mitsumaniacy http://www.mmdzieciom.pl/  zbierają środki na zakup wymarzonych prezentów dla dzieci i organizują odwiedziny w hospicjach. „Mamy nadzieję, że Mitsumaniacy i ich przyjaciele jak zawsze okażą wielkie serce i wspomogą nas w akcji, którą możecie śledzić tutaj: http://forum.mitsumaniaki.pl/viewtopic.php?p=1332053&sid=b14cd0da4f2dff9a66ba43b77808304b#1332053” – mówi Patryk Schultz – pomysłodawca i koordynator przedsięwzięcia. „Nasza ubiegłoroczna akcja świąteczna, „Święta z Podkarpackim Hospicjum”, okazała się wielkim sukcesem i zarazem pokazała ogrom zapotrzebowania na realizatorów małych i większych marzeń. Odwiedziliśmy wtedy łącznie 80 dzieci rozwożąc między innymi  domki dla lalek, huśtawki, sanki - słowem wszystko to, co w swoim worku powinien mieć Św. Mikołaj.  Jedyne, czego żałowaliśmy, to zasięg akcji, która objęła wyłącznie Podkarpacie. Nawiązujemy teraz współpracę z kolejnymi hospicjami, dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie i gorąco zapraszamy do pomocy!.” – dodaje Schultz.

 

Klub Mitsumaniaków www.mitsumaniaki.com, który działa od kwietnia 2005 roku, został stworzony dla wszystkich entuzjastów aut spod znaku Trzech Diamentów i zrzesza ponad 4000 członków. W internetowym forum klubu uczestniczy już 30 000 osób. Od ponad trzech lat Klub Mitsumaniaków aktywnie pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom. Założeniem akcji Mitsumaniaki Dzieciom jest pomoc w spełnianiu marzeń dzieci nieuleczalnie chorych przebywających pod opieką hospicjów oraz wsparcie dla najmłodszych z domów dziecka na terenie Polski. Spełnianie takich marzeń oznacza na przykład zakup komputerów czy laptopów, organizowanie udziału w rajdach, wejścia do boksów czy wizyty znanych kierowców rajdowych. Do akcji Mitsumaniaki Dzieciom przyłączyło się i nadal zgłasza wiele publicznie znanych osób. Wśród nich są między innymi: Adam Małysz, Rafał Marton, Włodzimierz Zientarski, Joanna Zientarska, Małgorzata i Dariusz Żyła, Klaudia Podkalicka i Joanna Madej, Tomasz Czopik, Robert Herba, Kuba Bielak, Jarosław Maznas, Rafał Jemielita. Do tej grupy dołączyli także znani muzycy i zespoły muzyczne w tym Piotr „Glaca” Mohamed z zespołem My Riot, Zespół Bracia, Ania Wyszkoni czy zespół Video. Ci ogromnie życzliwi przyjaciele Mitsumaniaków podpisali firmowe koszulki, które wyprodukowała akcja Mitsumaniaki Dzieciom razem z polskim oddziałem Mitsubishi Motors. Są one następnie licytowane a za zyski z licytacji spełniane są kolejne marzenia.Źródło: MMC

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.