Newsy

Volkswagen Golf Cup na Slovakia Ring - dominacja obcokrajowców
2015-06-22
Volkswagen Golf Cup na Slovaki

Druga runda Volkswagen Golf Cup rozegrana została na torze Slovakia Ring pod Bratysławą. 25 zawodników z dziesięciu krajów stanęło do walki podczas wyścigów numer trzy i cztery bieżącego sezonu Pucharu Volkswagena.

Sobotni wyścig wygrał po raz pierwszy w swojej historii startów Luksemburczyk Dylan Pereira, w niedzielę najlepszy okazał się reprezentant RPA – Jeffrey Kruger. Liderem cyklu, dzięki równej jeździe pozostał Marcus Fluch ze Szwecji. Oba wyścigi obfitowały w zaciętą walkę dzięki wykorzystaniu przez zawodników systemu Push – to – Pass.

2 runda w kalendarzu pucharu i jeden z najnowocześniejszych obiektów w Europie

Wyścigi numer trzy i cztery markowego pucharu Volkswagena rozegrane zostały na jednym z najnowocześniejszych torów w Europie – znajdującym się niedaleko Bratysławy – Slovakia Ringu. Obiekt ten był doskonale znany zawodnikom startującym w pucharze Golfa, gdyż to właśnie na nim odbyli oni swoje pierwsze tegoroczne jazdy w pucharowych Golfach podczas dwudniowych testów przed startem kolejnego sezonu.

Słowacki obiekt do użytku oddany został w 2009 roku, ma długość 5.922 m, szerokość 12 m, a jego najdłuższa prosta mierzy 900 m. W ostatnim czasie przeszedł on lekkie modyfikacje, wśród których najważniejsza dotyczyła zlikwidowania ostrego wzniesienia, którego odpowiednie pokonanie sprawiało problemy nawet najbardziej doświadczonym kierowcom startującym w takich seriach jak WTCC, FIA GT czy ADAC GT Masters. I właśnie między innymi zespoły tej pierwszej, serii Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych (FIA WTCC), towarzyszyły w miniony weekend zmaganiom kierowców Volkswagen Golf Cup.

Źródło: Volkswagen, informacja Mototarget.pl