Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Artykuły

Nowy rekord – 3,9 miliona sprzedanych samochodów i wzrost ogólnoświatowej sprzedaży Groupe PSA 
2019-01-18
Nowy rekord – 3,9 milion

W 2018 roku Groupe PSA sprzedała blisko 3 878 000 samochodów. Rentowny wzrost jest efektem ofensywy produktowej Groupe PSA z 70 debiutami rynkowymi w różnych regionach w ciągu ostatnich dwóch lat. To także skutek wdrożenia Core Model Strategy ukierunkowanej na potrzeby klientów oraz zaangażowania sieci sprzedaży.


• Wzrost sprzedaży piąty rok z rzędu i wzmocnienie pricing power pomimo niekorzystnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej

 

• Core Model Strategy przynosi efekty – sukces nowych modeli i pozycja lidera w Europie na rynku lekkich samochodów dostawczych

 

- Od 2014 roku modele Groupe PSA regularnie znajdują się wśród finalistów najbardziej prestiżowych konkursów samochodowych. W 2018 roku zdobyły nagrody Van of the Year 2019 IVOTY (Peugeot Partner, Citroën Berlingo Van i Opel/Vauxhall Combo) i Best Buy Car of Europe 2019 przyznawany przez AUTOBEST (Citroën Berlingo Van, Opel/Vauxhall Combo Life i Peugeot Rifter), podobnie jak Citroën C3 Aircross rok wcześniej.

 

- Core Technology Groupe PSA została wyróżniona tytułem Silnika Roku. Jest to już czwarty z rzędu tytuł przyznany 3-cylindrowemu silnikowi Turbo PureTech o mocy 110 i 130 koni.

 

- Duży sukces odniosły SUV-y Groupe PSA, a zwłaszcza Peugeot 2008, 3008[1], 5008 (marka jest liderem w Europie), Citroën C3 Aircross[2], C3-XR, C5 Aircross, DS 7 Crossback oraz modele Opel/Vauxhall Crossland X, Mokka X i Grandland X. Dynamika rozwoju będzie utrzymana w 2019 roku. Pojawią się nowe modele o dużym znaczeniu dla wszystkich marek Grupy.

 

- Grupa zapowiedziała również ofensywę elektryczną, która obejmie wszystkie jej marki. Pierwsze modele PHEV[3]i EV[4] pojawią się na rynku już w 2019 roku. Ofensywę rozpocznie marka DS.

 

Groupe PSA pobiła nowy rekord sprzedaży samochodów dostawczych: 564 147 sprzedanych samochodów, co oznacza wzrost o 18,3%.

 

- W 2016 roku Grupa odnowiła swoją gamę kompaktowych furgonów, a w 2018 roku - ofertę furgonetek. W ten sposób umocniła pozycję lidera we wszystkich segmentach rynku europejskiego – blisko co czwarty nabywca samochodu dostawczego decyduje się na model Grupy.

 

- Ofensywa Grupy na rynku samochodów dostawczych przyczyniła się do jej rozwoju na rynkach pozaeuropejskich. Przede wszystkim w Eurazji dzięki uruchomieniu produkcji modeli Peugeot Expert i Citroën Jumpy oraz w Ameryce Łacińskiej dzięki bardzo obiecującemu debiutowi szerokiej gamy produktów i usług przeznaczonych dla samochodów dostawczych.Źródło: PSA

Zaloguj się aby skomentować

Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź numer VIN, aby sprawdzić Historię Pojazdu